Czy to normalne, że partner się masturbuje?

Witam . Chciałabym się dowiedzieć czy masturbacja partnera w nocy jest czymś normalnym ? Myślałam, że to przez brak współżycia lecz w tym samym dniu doszło do współżycia a późno w nocy partner się masturbował. Bez żadnego oglądania filmów czy zdjęć. Po prostu mam wrażenie że gdy ma wzwód to masturbuje się by „opadł”. Zdarza się to dość często mniej więcej co noc.
KOBIETA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

sama masturbacja jest całkowicie normalnym i naturalnym zachowaniem seksualnym. Takie sytuacje nie zawsze są związane z brakiem współżycia czy problemem z partnerem. Masturbacja może służyć jako sposób na ulżenie napięciu seksualnemu, relaksacji lub po prostu jako sposób na osiągnięcie przyjemności.

Jeżeli jednak zauważa Pani problemy w życiu intymnym i przyczyną może być codzienna masturbacja partnera, powinna Pani o tym z nim porozmawiać. Zdarza się, że zbyt częsta onanizacja może prowadzić do kłopotów z funkcją seksualną i uzależnienia psychicznego.

Komunikacja jest kluczowa w każdym związku, a otwarta rozmowa może pomóc w zrozumieniu potrzeb i oczekiwań obu stron oraz znalezieniu rozwiązań, które będą dla Państwa satysfakcjonujące.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-masturbacji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.