Czy można przestać się masturbować z dnia na dzień?

Czy mozna przestac sie masturbowac z dnia na dzien i przstac np na rok? I czy ma to jakies skutki uboczne

Dzień dobry!

Można. Pytanie - z jakiego powodu i w jakim celu? Odczuwanie potrzeb seksualnych jest naturalne i nie ustaje na skutek decyzji. Jest prawdopodobne, że będzie Pan odczuwał frustrację, narastające napięcie seksualne. Naturalną reakcją organizmu są też mimowolne erekcje i polucje (samoistne wytryski nasienia). Nie istnieją jednak żadne negatywne skutki dla zdrowia.

Pozdrawiam!

Witaj !
Czy można - oczywiście że tak , człowiek sam decyduje jak rozładować napięcie seksualne. Czy są skutki uboczne - co przez to rozumiesz, bo jaki jest skutek niejedzenia to wiesz. Pragnienie nierealizowania może się nasilić, czy jest to skutek uboczny ? Musisz sam odpowiedzieć na to pytanie i jaka jest twoja motywacja do zaprzestania masturbacji?

Pozdrawiam