Masturbuję się. Czy to normalne?

Mam 15 lat i od roku się masturbuję. Czy coś ze mną nie tak?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Masturbacja w celu rozładowania napięcia seksualnego nie jest niczym złym. Często jest wręcz zalecana przez seksuologów, jako np. forma poznawania swojego ciała i swoich reakcji seksualnych. Ważne jest jednak w jakich okolicznościach jest uprawiana i z jaką częstotliwością, o czym niestety nie napisałaś w swoim liście.

Serdecznie pozdrawiam.