Masturbacja raz na 2 tygodnie a konsekwencje

Witam mam 17 lat, kiedys masturbowalem sie czesto, lecz ograniczylem to bo stawalo sie to uzaleznieniem. mysle ze wybrnalem w ostatniej chwili. aktualnie robie to raz na 2/3 tyg. i mam pytanie czy moze to spowodowac np bezplodnosc? problem z seksem z partnerkami? slyszalem kiedys, ze poprostu przyzwyczajam sie do wlasnej reki i seks z partnerka bylby problemem. ale mysle, ze raz na 2/3 to optymalna czestotliwosc. prosze o odp. pozdrawiam
17 LAT ponad rok temu

Dzień dobry
Nie ma takich badań, z których wynikałoby że masturbacja prowadzi do bezpłodności, natomiast co do problemów z seksem, to sam je miałeś - wchodząc prawie w uzależnienie.
Aby mówić o problemach w kontaktach z partnerką to musi zaistnieć taka sytuacja i to nie tylko jedna aby mówić w ogóle o problemie. Możesz udać się po poradę do psychologa-seksuologa gdybyś chciał zapytać o więcej, bo twoje informacje są dość skąpe. Jest naturalne, że młodzi mężczyżni się masturbują, więc jeśli to nie zaburza , nie staje się uzależnieniem to naturalne. Pozdrawiam

i...7, nie ma najlepszej średniej w kwestii ilości masturbacji, to sprawa bardzo indywidualna. Oczywiście, od masturbacji, jak i od wielu innych rzeczy czy czynności można się uzależnić ale na pewno od masturbacji nie zostaniesz bezpłodny!
Ważne jest jeszcze kilka informacji, których w Twojej wypowiedzi zabrakło. Najlepiej, gdybyś udał się bezpośrednio do gabinetu psychologa-seksuologa, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania!
Nie czekaj, umów się i działaj!
Jarek Zabojszcz

Dzień dobry!
W okresie dojrzewania (podobnie zresztą, jak i w dorosłym życiu) potrzeba masturbacji jest naturalna. Popęd seksualny trudno jest w sobie stłumić i rozładować go zastępczo np. poprzez uprawianie sportu. Napięcie seksualne naturalnie i prawidłowo rozładowuje się poprzez seks lub masturbację.
Masturbuje się ok. 90% chłopców w wieku dojrzewania, choć oczywiście wszyscy oni różnią się między sobą temperamentem i częstotliwością potrzeby rozładowania swojego napięcia.
Masturbacja raz na 2/3 tygodnie jest bezpieczna i prawidłowa, jeśli tylko dla Ciebie jest to częstotliwość, z którą czujesz się komfortowo. Nie musiałoby jednak być żadnym niepokojącym sygnałem nawet to, gdybyś masturbował się codziennie.
Masturbacja NIE powoduje bezpłodności.
Niektórzy mężczyźni, którzy rozpoczynają życie seksualne z kobietą miewają w nim różnego rodzaju trudności, np. utrata erekcji podczas zbliżenia lub zbyt szybki (w ich ocenie) wytrysk. Często obwiniają za taki stan rzeczy swoją młodzieńczą masturbację. Jest jednak tak, że pewne naturalne trudności związane z początkami życia seksualnego dotyczą niemal wszystkich ludzi. Ich przyczyną zazwyczaj wcale nie jest młodzieńcza masturbacja, ale nadmierny stres, lęki, nadmierna koncentracja na swojej sprawności seksualnej, nazbyt zadaniowe podejście do seksu, słaba znajomość swojego ciała i jego reakcji itp.
Pozdrawiam!