Masturbacja dwa razy w tygodniu

Mam pytanie mam lat 23 i masturbuje się juz 10 lat i 2 razy w tygodniu czy to szkodzi zdrowiu lub psychikę ? Bo jestem uzależniony od masturbacji i jak pujde seksuologa to przepis że mi jakiś lek ? Tylko trochę się wstydze nie wiem odczego mam pytać proszę o pomoc !!!!

Dzień dobry!

Nie każda masturbacja - nawet regularna i częsta (także częstsza niż w Pana przypadku) - jest uzależnieniem.
Masturbacja jest naturalnym i prawidłowym sposobem rozładowania napięcia seksualnego, szczególnie dla osób, które nie współżyją seksualnie w związku.

Jeśli jednak podczas rozmowy z seksuologiem doszlibyście Państwo do związku, że Pana masturbacja ma charakter uzależnienia, kompulsji czy też zaspokaja inne potrzeby niż seksualną - prawdopodobnie właściwym zaleceniem będzie podjęcie psychoterapii, a nie leki.

Pozdrawiam!

Witam, proszę nie wstydzić i zgłosić się do seksuologa, specjalista Panu pomoże, osób z tym problemem zgłasza się naprawdę wiele,zachęcam do wizyty, życząc mobilizacji.Pozdrawiam.