Jak odzwyczaić się od masturbacji?

Jak skończyć z masturbacją ? Chciałabym bardzo z tym skończyć , bo bardzo się tego wstydze ale nie wiem jak. Robię to od 4 lat. Czestotliwość tego jest różna. Raz jest tak że robię to kilka dni z rzędu , a czasem potrafię zrobić nawet tydzień przerwy. Najgorsze jest to że podczas tego dochodzą filmiki i teksty porno. Mam wewnętrznę napięcie które zmusza mnie do tego. Nikomu o tym nie powiem bo mnie wyśmieją , a nie mam żadnej zaufanej osoby. Do lekarze wstydze się iść. Czy są jakieś sposoby by z tym skończyć samej?

Dzień dobry.

A po co z tym kończyć ...?

Masturbacja jest naturalnym zachowaniem seksualnym dziecka. Już w życiu płodowym się masturbujemy. Oczywiście, jeżeli nie sprawia przyjemności, jest przymusowa, bardzo częsta, nie jest wykonywana celem rozładowania napięcia seksualnego tylko poradzenia sobie z jakimiś trudnymi emocjami/myślami, wtedy staje się problematyczna. Niemniej Jedak nikt Pani nie pomoże za pośrednictwem kilku zdań napisanych w Internecie. Wskazana jest wizyta u seksuologa.