Jak wyleczyć się z potrzeby masturbacji?

Jak skończyć z masturbacją ? Chciałabym skończyć z masturbacją ponieważ bardzo się tego wstydze , a nie mam komu o tym powiedzieć bo mnie wyśmieją. Do lekarza boje się z tym isć. Najgorsze jest to że podczas tego dochodzi oglądanie filmikow porno lub tekstów z tą tematyką. Nachodzi mnie takie napiecie że muszę to zrobić bo inaczej cały czas o tym myślę. Robię to od 13 roku życia , czyli już jakieś 6 lat. chciałabym bardzo przestać ale nie wiem jak. Chłopaka nigdy nie miałam i obecnie nie mam.Czy da się to napięcie rozładować w inny sposób.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zaspokajanie potrzeb seksualnych jest naturalną cechą biologiczną u ludzi. Należy jednak uważać, żeby nie popaść w uzależnienie od masturbacji, co może się przełożyć na problemy z osiągnięciem orgazmu podczas stosunków seksualnych z przyszłym partnerem.

Na pewno nie powinna się Pani wstydzić swojego problemu, a w szczególności nie przed lekarzem. Jeżeli samemu ciężko sobie poradzić z tym uzależnieniem, warto pomyśleć o wizycie w gabinecie seksuologa. Jest to specjalista zajmujący się tylko problemami związanymi z seksualnością, dlatego zapewniamy, że sumiennie Panią wysłucha i zaproponuje rozwiązanie problemu. Możliwe, że będzie potrzebna terapia pozwalająca na stopniowe pozbycie się ciągłej potrzeby rozładowywania zaspokojenia seksualnego.

Wiele się również może zmienić, gdy rozpocznie Pani życie seksualne z partnerem. Wówczas masturbacja może zejść na boczny tor, ponieważ będzie Pani czuła satysfakcję z samych stosunków seksualnych.

Więcej informacji dotyczących omawianego problemu znajdzie Pani w linkach poniżej, zachęcamy do poczytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywny-wplyw-masturbacji

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/walka-z-uzaleznieniem-od-masturbacji-u-19-latka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-pokonac-uzaleznienie-od-masturbacji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.