Jak zaspokoić swoje potrzeby seksualne?

Witam, mam 30 lat i duże potrzeby seksualne, niestety z powodu dużej nieśmiałości, oraz chyba rosnących wymagań kobiet w społeczeństwie, nie miałem nigdy kobiety. Na codzień zmagam się z uzależnieniem od masturbacji, która przeszkadza mi w codziennym życiu. Potrzeba ta wkrada się między inne czynności, którę musze przerywać aby móc sobie ulżyć. Z powodu właśnie braku towarzyskiego obycia wśród kobiet i owej nieśmiałości, znalezienie partnerki, która wiem, że pozbyła mnie tego problemu jest dla mnie nie możliwe. A jako, że byłby dla mnie to pierwszy raz nie chce korzystać z seksu płatnego. Czy istnieje, jakiś inny, chemiczny sposób by czasowo obniżyć popęd seksualny aby nie czuć potrzeby oddawaniu się tej czynności gdy zaczynam robić inne rzeczy?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 5 miesięcy temu

Kobiece piersi

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

uzależnienie od masturbacji to zaburzenie, które utrudnia codzienne funkcjonowanie. W pierwszej kolejności należałoby więc spróbować zmierzyć się z tym problemem, lecz nie za pomocą leków, a ze wsparciem psychologa, seksuologa bądź psychoterapeuty.

Istnieją środki farmakologiczne na zmniejszenie popędu seksualnego, lecz po pierwsze przepisuje je lekarz na receptę, a po drugie przeznaczone są one między innymi dla przestępców seksualnych, a nie z powodu leczenia uzależnień.

Popęd seksualny to nierozłączna część ludzkiej biologii i nie ma potrzeby obniżania go u zdrowego mężczyzny. Warto jednak rozważyć leczenia uzależnienia od masturbacji za pomocą psychoterapii. Z pewnością przyniesie to lepsze efekty niż sztuczne zahamowanie popędu.

Problem uzależnienia został opisany w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-masturbacji.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytanie znajdzie Pan pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-naturalnie-zmniejszyc-libido-u-mezczyzny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty