Jak zaspokoić swoje potrzeby seksualne?

Witam, mam 30 lat i duże potrzeby seksualne, niestety z powodu dużej nieśmiałości, oraz chyba rosnących wymagań kobiet w społeczeństwie, nie miałem nigdy kobiety. Na codzień zmagam się z uzależnieniem od masturbacji, która przeszkadza mi w codziennym życiu. Potrzeba ta wkrada się między inne czynności, którę musze przerywać aby móc sobie ulżyć. Z powodu właśnie braku towarzyskiego obycia wśród kobiet i owej nieśmiałości, znalezienie partnerki, która wiem, że pozbyła mnie tego problemu jest dla mnie nie możliwe. A jako, że byłby dla mnie to pierwszy raz nie chce korzystać z seksu płatnego. Czy istnieje, jakiś inny, chemiczny sposób by czasowo obniżyć popęd seksualny aby nie czuć potrzeby oddawaniu się tej czynności gdy zaczynam robić inne rzeczy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

uzależnienie od masturbacji to zaburzenie, które utrudnia codzienne funkcjonowanie. W pierwszej kolejności należałoby więc spróbować zmierzyć się z tym problemem, lecz nie za pomocą leków, a ze wsparciem psychologa, seksuologa bądź psychoterapeuty.

Istnieją środki farmakologiczne na zmniejszenie popędu seksualnego, lecz po pierwsze przepisuje je lekarz na receptę, a po drugie przeznaczone są one między innymi dla przestępców seksualnych, a nie z powodu leczenia uzależnień.

Popęd seksualny to nierozłączna część ludzkiej biologii i nie ma potrzeby obniżania go u zdrowego mężczyzny. Warto jednak rozważyć leczenia uzależnienia od masturbacji za pomocą psychoterapii. Z pewnością przyniesie to lepsze efekty niż sztuczne zahamowanie popędu.

Problem uzależnienia został opisany w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-masturbacji.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytanie znajdzie Pan pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-naturalnie-zmniejszyc-libido-u-mezczyzny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.