Możliwość bezpiecznego obniżenia podniecenia seksualnego u 18-latka

Czy są jakieś sposoby na obniżenie podniecenia (oczywiście oprócz masturbacji oraz seksu)?

Dzień dobry!

Zazwyczaj duży popęd seksualny (tzw. wysokie libido) jest objawem dobrego zdrowia, w związku z czym nie ma prostych i bezpiecznych sposobów na obniżanie go. Istnieją teorie dotyczące wkładania życiowej energii w sport (choć ten paradoksalnie podwyższa poziom testosteronu, co może dodatkowo potęgować potrzeby seksualne), sztukę, medytację, wolontariat. Czyli generalnie angażowanie się w złożone i pochłaniające czas oraz uwagę zajęcia, aby odciągnąć myśli od fantazji seksualnych. Dla niektórych są to porady skuteczne, dla większości ludzi, popęd seksualny nie jest jednak tak łatwy do obniżenia i potrzeby nadal proszą się o zaspokojenie na drodze masturbacji lub seksu.

Pozdrawiam!

Farmakologicznie jest to oczywście możliwe, ale stosuje się to prawie wyłącznie u przestępców seksualnych.
Zagadnienie to wykracza poza tematykę Forum.
Opisywany jest mechanizm sublimacji, ale w praktyce rzadko widać jego efektywność.
Seks jest ogromną siłą i gdy nie jest zaspokojony, to powoduje kłopoty, nieraz poważne - prowadzi do zachowań dewiacyjnych lub powoduje neurotyzację psychiki.
Pozdrawiam. JW