Myśli erotyczne u 18-latka

Witam mam 18 lat.Mam dość nietypowy problem który utrudnia mi codzienne życie dręczą mnie myśli o treści erotycznej już od ponad roku dopadaja mnie raz na tydzien przez to nie moge sie skupić na niczym i zapominam o wielu rzeczach.Dodam że sie nie masturbuje.Prosze o szybka odpowiedz bo bardzo mnie to denerwuje.

Dzień dobry!

Potrzeby seksualne i myśli erotyczne są naturalne, a u osób młodych zazwyczaj szczególnie intensywne. Prawidłowym sposobem rozładowania napięcia seksualnego jest współżycie seksualne lub masturbacja. Jeśli, z jakiś powodów, rezygnuje Pan z masturbacji, może się to wiązać z nasileniem się niezaspokajanych potrzeb seksualnych.

Pozdrawiam!

Problem jest jednak typowy. Fantazje erotyczne są wyrazem zdrowia seksualnego. Jeśli ichnasilenie zdarza się raz na tydzień, to chyba jednak nie utrudnia to codziennego życia...?
Warto zwrócić uwagę na takie rzeczy: zwiększyć aktywność fizyczną, nie unikać kontaktów koleżeńskich, mniej komputera...
Jeżeli treść fantazji Pana niepokoi, np. są oderwane od realiów, dewiacyjne - to wtedy jednak warto rozważyć konsultację psychologa seksuologa.
Generalnie trzeba dać sobie zgodę na to, że seks niejednokrotnie utrudnia w różny sposób nasze życie, ale jednocześnie seks to sól życia. Życie bez seksu jest możliwe, ale nie jest to barwne życie...
Pozdrawiam. JW, Poznań.