Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mogę się uwolnić od tej toksycznej relacji?

Jestem z dziewczyną już rok. Szczerze, to nie jestem zbytnio zadowolony ze swojego związku, ponieważ ona nie zachowywała się kiedyś tak jak teraz. Po miesiącu, gdy już w jakimś stopniu byłem uzależniony od relacja z nią, okazało się, że ona ma problemy z psychiką, nie było praktycznie dnia, gdzie miałbym spokój, bo praktycznie o wszystko się czepiała i często robiła jakieś kłótnie o nic. Jestem zmęczony jej wyzwiskami, podejrzeniami. Nie chcę takiej kobiety, ale nie mogę sie uwolnić, bo każda próba zerwania kończyła się jej próbą samobójczą. Jestem w pełni świadom, że choroby psychicznej nie da się w pełni wyleczyć, a ja nie chcę wspierać już osobę, która z byle powodu jest mi w stanie nawrzucać obelg. Ja sam chcę wsparcia, albo przynajmniej bycia sam. Takie związki to można tylko o tyłek potłuc. Jak mogę się uwolnić od tej toksycznej relacji?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Witam,
zalecane jest dla Pana wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt.

Z Pana relacji wnioskuję, że jest Pan świadomy Co i Jak się z Panem dzieje i jest to zadowalający krok w poradzeniu sobie z trudnościami.

Z Pana opisu wnioskuję, że potrzebuje Pan wsparcia
specjalistycznego, za Pana słowami: "... Ja sam chcę wsparcia" i jestem jak najbardziej "za" gdyż taka pomoc jest Panu potrzebna (szczególnie dla Osoby będącej w relacji/sprawującej opiekę).

Aby mógł Pan rozwiązać uwikłaną dla Pana relację, przydatne byłoby dla Pana wsparcie/pomoc psychologiczna, w trosce o Pana i Pana Dziewczynę.

Zachęcam Pana mocno, by nie czekać i skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu (bez skierowania) lub prywatnie.

Co może Pan jeszcze?
Już dzisiaj!
Mógłby Pan skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie uzyskałby Pan wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu Pana sprawy).

Jest to oferta dla Osób dorosłych, którzy mają potrzebę ad hoc uzyskać potrzebną pomoc i wsparcie.
Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego i komórkowego) oraz z każdego miejsca w Polsce.

Zachęcam Pana, by nie czekać i sięgnąć po tak potrzebną Panu pomoc..

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy