Jak mogę się uwolnić od tej toksycznej relacji?

Jestem z dziewczyną już rok. Szczerze, to nie jestem zbytnio zadowolony ze swojego związku, ponieważ ona nie zachowywała się kiedyś tak jak teraz. Po miesiącu, gdy już w jakimś stopniu byłem uzależniony od relacja z nią, okazało się, że ona ma problemy z psychiką, nie było praktycznie dnia, gdzie miałbym spokój, bo praktycznie o wszystko się czepiała i często robiła jakieś kłótnie o nic. Jestem zmęczony jej wyzwiskami, podejrzeniami. Nie chcę takiej kobiety, ale nie mogę sie uwolnić, bo każda próba zerwania kończyła się jej próbą samobójczą. Jestem w pełni świadom, że choroby psychicznej nie da się w pełni wyleczyć, a ja nie chcę wspierać już osobę, która z byle powodu jest mi w stanie nawrzucać obelg. Ja sam chcę wsparcia, albo przynajmniej bycia sam. Takie związki to można tylko o tyłek potłuc. Jak mogę się uwolnić od tej toksycznej relacji?

Witam,
zalecane jest dla Pana wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt.

Z Pana relacji wnioskuję, że jest Pan świadomy Co i Jak się z Panem dzieje i jest to zadowalający krok w poradzeniu sobie z trudnościami.

Z Pana opisu wnioskuję, że potrzebuje Pan wsparcia
specjalistycznego, za Pana słowami: "... Ja sam chcę wsparcia" i jestem jak najbardziej "za" gdyż taka pomoc jest Panu potrzebna (szczególnie dla Osoby będącej w relacji/sprawującej opiekę).

Aby mógł Pan rozwiązać uwikłaną dla Pana relację, przydatne byłoby dla Pana wsparcie/pomoc psychologiczna, w trosce o Pana i Pana Dziewczynę.

Zachęcam Pana mocno, by nie czekać i skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu (bez skierowania) lub prywatnie.

Co może Pan jeszcze?
Już dzisiaj!
Mógłby Pan skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie uzyskałby Pan wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu Pana sprawy).

Jest to oferta dla Osób dorosłych, którzy mają potrzebę ad hoc uzyskać potrzebną pomoc i wsparcie.
Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego i komórkowego) oraz z każdego miejsca w Polsce.

Zachęcam Pana, by nie czekać i sięgnąć po tak potrzebną Panu pomoc..

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605