Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wywiad psychoseksuologiczny: Pytania do specjalistów

Dlaczego boję się swojej orientacji?

Witam mam 19lat od 5lat jestem lesbijka i mam problem cały czas się obawiam że jestem jakaś chora ,bo moi rodzice są bardzo religijni czuje się najgorsza i wgl mam dziewczynę i uprawiając sex boję się że robię coś złego... Witam mam 19lat od 5lat jestem lesbijka i mam problem cały czas się obawiam że jestem jakaś chora ,bo moi rodzice są bardzo religijni czuje się najgorsza i wgl mam dziewczynę i uprawiając sex boję się że robię coś złego że dopiero po ślubie powinnam że przed ślubem nie można że to jest złe ale tak się chyba nie da jeśli poprzez to się okazuje miłość że Bóg mnie potepi jak ja to robię z miłości proszę o pomoc :(
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Więznowski
Lek. Jerzy Więznowski

Czy to są objawy popędu seksualnego?

Mam 22 lata. Od trzech lat odczuwam takie dziwne ciepło w środku, głównie na plecach, w szyi (ucisk w szyi) i ogromne ciepło w pochwie. Kiedy patrzę w telewizji na scenę seksu, lub na przystojnego młodzieńca, to ciepło... Mam 22 lata. Od trzech lat odczuwam takie dziwne ciepło w środku, głównie na plecach, w szyi (ucisk w szyi) i ogromne ciepło w pochwie. Kiedy patrzę w telewizji na scenę seksu, lub na przystojnego młodzieńca, to ciepło się nasila. Czasem jest to wręcz nie do zniesienia, jakby palił mnie wewnętrzny ogień. Robiłam badania hormonów i krwi, wszystko w normie. Czy to są objawy popędu seksualnego?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Adam Kowalewski
Mgr Adam Kowalewski
Mgr Justyna Piątkowska
Mgr Justyna Piątkowska

Czy możliwe jest wystąpienie dewiacji seksualnych?

Witam. Prawda jest taka że nie robiłam tego nigdy. Ale od lat mam takie myśli o robieniu tego od tyłu wiązaniu,klapsach i wyzwiskach. W życiu tego nie lubię (npwyzwisk) śle dajmy na to że gdy jestem zła i wracam do... Witam. Prawda jest taka że nie robiłam tego nigdy. Ale od lat mam takie myśli o robieniu tego od tyłu wiązaniu,klapsach i wyzwiskach. W życiu tego nie lubię (npwyzwisk) śle dajmy na to że gdy jestem zła i wracam do domu zamiast relaksu z cherbatką wole by ktoś czasem mi rzkazał i potraktował jak typowa Dzi@€ę. Nie wiem czemu ale to mi się podoba w jakiś sposób. Żadko potrafię wyobrazić sobie to inaczej delikatniej. Czy jestem zboczona? O co chodzi ? Co robić ? Proszę o odpowiedzi!
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Justyna Piątkowska
Mgr Justyna Piątkowska
Lek. Agata Leśnicka
Lek. Agata Leśnicka

Co oznacza niechęć kobiety do seksu?

Jesli 40letnia kobieta spotyka sie z facetem i chce 3msce zaczekac na zblizenie i facet powie ze nie zaczeka ze nie wytrzymie ze pojdzie ktora mu da i ze zuci jak wczesniej nie oddam sie.To o czym to swiadczy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Więznowski
Lek. Jerzy Więznowski

Czy mogłem za bardzo przywiązać się do psychoterapeuty?

witam mam trudne pytanie chodze do psychologa ale mam wrazenie ze sie bardzo przywiazałem do teraputy moge powiedziec ze to chyba zauroczenie jest ładną kobietą boje sie ze jedyna motywacja do leczenia pomocy bedzie chęc jej zobaczenia a nie samo... witam mam trudne pytanie chodze do psychologa ale mam wrazenie ze sie bardzo przywiazałem do teraputy moge powiedziec ze to chyba zauroczenie jest ładną kobietą boje sie ze jedyna motywacja do leczenia pomocy bedzie chęc jej zobaczenia a nie samo leczenie nie wiem co dalej jestem tak przywiazny ze nie wyobrazam sobie abym mógł znalezc innego psychologa nie hce traktowac spotkania u psychologa jak spotkania towarzyskiego ale nie panuje nad tym boje sie powiedziec pani psycholog o tym bo to wstyd bo co mam powiedziec ze mnie w jakis sposób podnieca rozmowa i samo bycie z pania psycholog
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Agata Pacia (Katulska)
Mgr Agata Pacia (Katulska)
Mgr Agnieszka Galas - Konsor
Mgr Agnieszka Galas - Konsor

Brak ochoty na seks w związku

Od kilku lat jestem w zwiazku, wczesniej moje zycie seksualne bylo w miare udane ale od ok. 6 miesiecy nie mam ochoty na seks. Zwykle robie to wbrew sobie albo wykrecam sie jakimis wymowkami. Mojemu chlopakowi to nie odpowiada,... Od kilku lat jestem w zwiazku, wczesniej moje zycie seksualne bylo w miare udane ale od ok. 6 miesiecy nie mam ochoty na seks. Zwykle robie to wbrew sobie albo wykrecam sie jakimis wymowkami. Mojemu chlopakowi to nie odpowiada, zaproponowal wizyte u specjalisty. Moje pytanie: do jakiego specjalisty powinnam sie udac? Seksuolog,psychiatra? czy powinnismy isc razem?
odpowiada 3 ekspertów:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz
Lek. Grzegorz Nawara
Lek. Grzegorz Nawara
Lek. Alina Nowicka
Lek. Alina Nowicka

Jak mogę się uwolnić od tej toksycznej relacji?

Jestem z dziewczyną już rok. Szczerze, to nie jestem zbytnio zadowolony ze swojego związku, ponieważ ona nie zachowywała się kiedyś tak jak teraz. Po miesiącu, gdy już w jakimś stopniu byłem uzależniony od relacja z nią, okazało się, że ona... Jestem z dziewczyną już rok. Szczerze, to nie jestem zbytnio zadowolony ze swojego związku, ponieważ ona nie zachowywała się kiedyś tak jak teraz. Po miesiącu, gdy już w jakimś stopniu byłem uzależniony od relacja z nią, okazało się, że ona ma problemy z psychiką, nie było praktycznie dnia, gdzie miałbym spokój, bo praktycznie o wszystko się czepiała i często robiła jakieś kłótnie o nic. Jestem zmęczony jej wyzwiskami, podejrzeniami. Nie chcę takiej kobiety, ale nie mogę sie uwolnić, bo każda próba zerwania kończyła się jej próbą samobójczą. Jestem w pełni świadom, że choroby psychicznej nie da się w pełni wyleczyć, a ja nie chcę wspierać już osobę, która z byle powodu jest mi w stanie nawrzucać obelg. Ja sam chcę wsparcia, albo przynajmniej bycia sam. Takie związki to można tylko o tyłek potłuc. Jak mogę się uwolnić od tej toksycznej relacji?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Dlaczego odczuwam lęk przed seksem z kobietami?

Podobają mi się kobiety ale mam lęk przed stosunkiem z nimi.boje się kontaktu znimi,wyśmiania unikam nawet rozmów o seksie .
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Mgr Filip Grabowski
Mgr Filip Grabowski

Duża ochota na seks z partnerem

Mam kochającego partnera,nie widujemy się często,a ja mam bardzo dużą ochotę na seks z nim.Nie wiem,w jaki sposób sobie z tym radzić.Przeprowadzamy rozmowy na ten temat,on mnie kocha,chce być ze mną na zawsze,tak samo pragnie ze mną seksu.Jemu jest chyba... Mam kochającego partnera,nie widujemy się często,a ja mam bardzo dużą ochotę na seks z nim.Nie wiem,w jaki sposób sobie z tym radzić.Przeprowadzamy rozmowy na ten temat,on mnie kocha,chce być ze mną na zawsze,tak samo pragnie ze mną seksu.Jemu jest chyba łatwiej,ja mam dużą potrzebę seksu,mimo,że nie osiągam orgazmów,ale to już inny problem.Jak sobie z tym radzić,aby od spotkania,do spotkania nie być sfrustrowaną i niezaspokojoną.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Justyna Piątkowska
Mgr Justyna Piątkowska

Pociąg mężczyzny do innych mężczyzn

Jestem chłopakiem mam 20 lat od kilku lat czuję pociąg do innych chłopaków ,odwiedzam też strony o tematyce gejowskiej i oglądam filmy w tym zakresie. Oglądam się również za dziewczynami jednak coraz częściej czuje że jestem homo. Jednak fantazje i... Jestem chłopakiem mam 20 lat od kilku lat czuję pociąg do innych chłopaków ,odwiedzam też strony o tematyce gejowskiej i oglądam filmy w tym zakresie. Oglądam się również za dziewczynami jednak coraz częściej czuje że jestem homo. Jednak fantazje i myśli seksualne na temat innych chłopaków zdarzają się wyłącznie gdy jestem sam u siebie w pokoju . Kiedy spędzam czas z kolegami lub w towarzystwie innych chłopaków nie jestem wstanie sobie tego wyobrazić staję się to dla mnie wręcz obrzydliwe .
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Mgr Dawid Karol Kołodziej
Mgr Dawid Karol Kołodziej

Czy wizyta u specjalisty z moim stanem psychicznym jest naprawdę konieczna?

Dzień dobry, od dłuższego czasu borykam się z problemem zmiennych nastrojów, napadów smutku. Od zawsze jestem osobą mocno przeżywającą wszystko i od zawsze miewałam okresy kiedy wszystko było ok po których przychodził czas mocnego obniżenia nastroju. Taki dołek trwał kilka... Dzień dobry, od dłuższego czasu borykam się z problemem zmiennych nastrojów, napadów smutku. Od zawsze jestem osobą mocno przeżywającą wszystko i od zawsze miewałam okresy kiedy wszystko było ok po których przychodził czas mocnego obniżenia nastroju. Taki dołek trwał kilka dni i wszystko wracało do normy. Od około 2 miesięcy jestem właściwie bez przerwy w dołku. Potrafię mieć dobry nastrój maksymalnie przez jeden dzień i znowu dołek i płacz. Prześladuje mnie poczucie beznadziei, mam wrażenie, że kompletnie do niczego się nie nadaje i nic co robię mnie nie cieszy. Mam wrażenie, że to ciągle mało żeby siebie zadowolić. Od 9 miesięcy jestem w związku z kimś kogo bardzo kocham i na kim bardzo mi zależy. Swoimi nastrojami psuje to, widzę jak druga strona się z tym męczy, a mimo to często sama prowokuje kłótnie. Nie wiem dlaczego i po co... Naprawdę nie wiem co mam już robić ze sobą, kompletnie sobie nie radzę. Kilkakrotnie słyszałam już zarówno od partnera jak i innych bliskich, ze powinnam udać się do psychologa, zeby sobie pomóc, ale... ciągle wydaje mi się że sama sobie poradzę, że mi przejdzie, że to normalne. Przeciez różni ludzie różne kwestia przeżywają inaczej. Czy wizyta u specjalisty jest naprawdę konieczna?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Agnieszka Sulik
Mgr Agnieszka Sulik
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Czy seks wpływa na bóle brzucha?

Witam mam problem często boli mnie brzuch znacznie więcej niz wcześniej przed rozpoczęciem współżycia czy to może wpływać jakoś na organizm?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co robić z bardzo ciasną pochwą?

Witam, Moim problemem jest zbyt ciasna pochwa. Z tego względu nie jestem w stanie nawet założyć tampona. Jestem dziewicą i boje się, że kiedy będę chciała zacząć współżycie będzie to niemożliwe przez zbyt duży ból. Badanie ginekologiczne nie... Witam, Moim problemem jest zbyt ciasna pochwa. Z tego względu nie jestem w stanie nawet założyć tampona. Jestem dziewicą i boje się, że kiedy będę chciała zacząć współżycie będzie to niemożliwe przez zbyt duży ból. Badanie ginekologiczne nie wykazało nieprawidłowości. Jednak mam drobną budowę ciała i przez to wejście do pochwy jest bardzo ciasne. Czy są jakieś sposoby, ćwiczenia które mogą pomóc w rozciągnięciu pochwy aby móc później zacząć w jakimś stopniu łatwiej współżyć?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Robert Kulik
Lek. Robert Kulik

Gdzie jest moja przyjemność z seksu?

Witam. Mam problem. Otóż nie czuje przyjemności z seksu. Jest tak od samego początku odkąd współżyję. Podczas pierwszego razu nie czułam bólu wręcz przeciwnie byłam mega luźna. Teraz czuje jak partner jest w środku ale mogłabym w tym czasie... Witam. Mam problem. Otóż nie czuje przyjemności z seksu. Jest tak od samego początku odkąd współżyję. Podczas pierwszego razu nie czułam bólu wręcz przeciwnie byłam mega luźna. Teraz czuje jak partner jest w środku ale mogłabym w tym czasie robić wiele innych rzeczy i tak by mnie to nie ruszyło. Nie wiem czemu tak jest. Zaznacze że mam 20 lat, współżyję od półtorej roku i ostatnio wykryto u mnie nadżerkę na szczęście nie groźną. Co mam robić? Gdzie się zgłosić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Silny popęd seksualny u 30-latki

Witam, mam 30 lat i proszę o pomoc w bardzo dyskretnej sprawie. Od trzech lat jestem sama, nie mam stosunku seksualnego ale mam bardzo silny popęd seksualny. Brak ten bardzo mnie męczy, odbija się u mnie to na zdrowiu oraz... Witam, mam 30 lat i proszę o pomoc w bardzo dyskretnej sprawie. Od trzech lat jestem sama, nie mam stosunku seksualnego ale mam bardzo silny popęd seksualny. Brak ten bardzo mnie męczy, odbija się u mnie to na zdrowiu oraz na psychice. Czy są jakieś środki farmakologiczne, które zatrzymują lub chamują popęd seksualny? Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Justyna Piątkowska
Mgr Justyna Piątkowska
Mgr Adam Kowalewski
Mgr Adam Kowalewski

Jak rozładować napięcie seksualne u młodej kobiety?

Jak mogę rozładować napięcie seksualne? Nie masturbuję się ani nie współżyję, ostatnimi czasy w różnych okresach cyklu jestem bardzo pobudzona. Pojawiają się myśli o tej tematyce, pulsowanie narządów płciowych, uczucie ciepła w całym ciele, podbrzusze oraz piersi stają się wrażliwe na dotyk. Nie mogę się na niczym skupić.

Dlaczego nie odczuwam podniecenia podczas seksu?

Witam , jestem po 50-tce i od jakiegos czasu nie odczowam wogole podniecenia podczas zblizenia ze swoim partnerem . Jest to bardzo przykre , nie wiem czemu tak sie dzieje . Odczowam jedynie troche przyjemnosci gdy partner reka pobudza z zewnatrz . Co ze mna jest nie tak ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Maciej Rutkowski
Mgr Maciej Rutkowski

Czy gdy całkowicie zaprzestanę masturbacji, mój organizm po jakimś okresie czasu zacznie wracać do normy?

Czy muszę się martwić? Mam pewien problem. Za młodego zacząłem się masturbować. Dokładnie gdy miałem 13 lat. Wtedy nie wiedziałem że będzie to najgorsze co w życiu mogłem zrobić. Spodobało mi się to. Robiłem to regularnie. Raz dziennie. Czasem więcej.... Czy muszę się martwić? Mam pewien problem. Za młodego zacząłem się masturbować. Dokładnie gdy miałem 13 lat. Wtedy nie wiedziałem że będzie to najgorsze co w życiu mogłem zrobić. Spodobało mi się to. Robiłem to regularnie. Raz dziennie. Czasem więcej. Trwało to 6 lat. Gdy w końcu dorosłem zobaczyłem że wystarcza mi mniej czasu żebym osiągnął orgazm. Przy swoim pierwszym razie z dziewczyną doszło do orgazmu podczas pierwszego pchnięcia. Starałem się to jakoś niwelować i trochę się udawało. Ale niestety po wielu próbach zostałem sam. I już się nie masturbuje. Boję się że gdy znów przyjdzie mi znaleźć się z jakąś kobietą w łóżku znów nie dam rady. Czy gdy całkowicie zaprzestanę masturbacji, mój organizm po jakimś okresie czasu zacznie wracać do normy? Czy będę mógł to robić długo tak jak inni faceci? I czy w moim przypadku można to wyleczyć?
odpowiada 1 ekspert:
 Dariusz Pysz-Waberski
Dariusz Pysz-Waberski

Dlaczego nie potrafię kokietować mężczyzn?

Witam.Jestem z kims ok 4 lat.Mam przykre przezycia z mezczyznami.Nie potrafie swego faceta ,ze tak to ujme podrywac... Wole kokietowac innych,obcych mi mezczzyn.Przychodzi to latwiej.Nie ma wstydu.Nie wiem dlaczego tak jest,przeciez powinno byc odwrotnie.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Adam Kowalewski
Mgr Adam Kowalewski
Mgr Barbara Szalacha
Mgr Barbara Szalacha

Dlaczego nie czuję potrzeby związku z kobietą?

Dzień dobry,Mam 37 lat.Nie jestem gejem,(no chyba,że o tym nie wiem). Podobają mi się kobiety, lubię z nimi rozmawiać i dobrze czuję się w ich towarzystwie.Jednakże nie potrafię zrozumieć,dlaczego nie czuję potrzeby związku z kobietą? Rodzice co pewien czas sugerują... Dzień dobry,Mam 37 lat.Nie jestem gejem,(no chyba,że o tym nie wiem). Podobają mi się kobiety, lubię z nimi rozmawiać i dobrze czuję się w ich towarzystwie.Jednakże nie potrafię zrozumieć,dlaczego nie czuję potrzeby związku z kobietą? Rodzice co pewien czas sugerują mi związek z kobietą,z którą chciałbym się związać,jeżeli byłaby taka,(ale nie ma). Problem w tym,że nie czuję takiej potrzeby.Nie rozumiem tego problemu i nie wiem jak mógłbym rozwiązać ten problem. Nieśmiały,depresjaProszę o pomoc.
odpowiada 5 ekspertów:
Dr Anita Rawa-Kochanowska
Dr Anita Rawa-Kochanowska
Mgr Piotr Jan Antoniak
Mgr Piotr Jan Antoniak
mgr Patryk Goleń
mgr Patryk Goleń
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz
mgr Agnieszka Dymska
mgr Agnieszka Dymska
Patronaty