Dlaczego nie odczuwam podniecenia podczas seksu?

Witam , jestem po 50-tce i od jakiegos czasu nie odczowam wogole podniecenia podczas zblizenia ze swoim partnerem . Jest to bardzo przykre , nie wiem czemu tak sie dzieje . Odczowam jedynie troche przyjemnosci gdy partner reka pobudza z zewnatrz . Co ze mna jest nie tak ?

Dzień dobry,

Przyczyn problemów związanych z brakiem/utratą podniecenia poszukuje się w dwóch sferach - biologicznej (organicznej) i psychicznej.
Jeżeli w przeszłości odczuwała Pani satysfakcjonujący poziom podniecenia, warto najpierw przyjrzeć się problemowi od strony medycznej, wraz z wiekiem zachodzą w nas różnorakie zmiany (zwykle, niestety, pogarszające funkcjonowanie organizmu).

Jeżeli wyklucza Pani przyczyny związane z ogólnym pogorszeniem stanu zdrowia, można zastanowić się nad drugą grupą przyczyn, w której rozpatruje się takie elementy, jak np. pogorszenie relacji z partnerem (nie tylko seksualnej), niezadowolenie z wyglądu własnego ciała i ciała partnera, znudzenie spowodowane stosowaniem tych samych sposobów współżycia, czy poczucie instrumentalnego traktowania w związku, itp., itd.

Jak widać, powodów Pani problemu może być wiele, toteż drogą internetową nie sposób udzielić w pełni satysfakcjonującej odpowiedzi, a na pewno nie da się w ten sposób postawić trafnej diagnozy.

Ze względu na powyższe sugerowałbym skorzystanie z konsultacji medycznej oraz seksuologicznej.

Pozdrawiam.