Dlaczego nie odczuwam orgazmu?

Nie mam orgazmu podczas seksu. Mam go podczas stymulacji przeze mnie samą bo gdy partner ją dotyka to boli nie ważne jak lekko dotknie. Podczas seksu jest mi wspaniale ale nie wiem czemu nie dostaje orgazmu. Czy jest coś ze mną nie tak? To mój pierwszy partner jest mi z nim bardzo dobrze.

Dzień dobry.

Seksualność kobiety jest znacznie bardziej skomplikowana i złożona, niż seksualność mężczyzn, wobec czego zarówno odczuwania przyjemności podczas seksu, jak i przeżywania orgazmu kobieta musi się nauczyć. Jak wynika z Pani postu, jest Pani bardzo młodą osobą, rozpoczynającą dopiero współżycie seksualne, toteż nie należy się specjalnie przejmować chwilowymi niepowodzeniami, a na pewno nie wmawiać sobie, że coś z Panią jest "nie tak".

Przyczyn powyższego "zablokowania" przeżywania orgazmu może być wiele - jedną z nichmoże być np. podświadomy lęk przed niechcianą ciążą, nieoswojenie się z widokiem nagiego ciała swojego lub partnera, poczucie, że seks przedmałżeński jest grzechem, itp., itd...

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby skorzystanie z konsultacji seksuologicznej wraz z partnerem, podczas której zarówno Pani, jak i partner moglibyście się się "doszkolić" w zakresie zarówno seksualności męskiej i kobiecej, co zdecydowanie wpłynie pozytywnie na Pani samopoczucie i uspokoi niepotrzebne przejmowanie się i zamartwianie.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/