Dlaczego nie odczuwam przyjemności ze współżycia mając 40 lat?

Dzień dobry, od wielu lat borykam się z brakiem orgazmu. Jestem zdrowa fizycznie, nie mam niezaleczonych traum z dzieciństwa/młodości, nie mam problemów z pobudzeniem seksualnym, jestem osobą bodypostive, która akceptuje swoje ciało i darzy je troska, a jednak, niezależnie od partnera, gadżetów, stymulacji umysłowej, techniki, fazy księżyca czy innych czynników, orgazmów jak nie było tak nie ma. Gdzie zgłosić się po pomoc?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani zapisać się na wizytę do seksuologa.

Specjalista seksuolog zajmuje się leczeniem braku orgazmu. Co ciekawe, ta dysfunkcja seksualna dotyczy najczęściej kobiet.

Brak orgazmu może mieć nie tylko podłoże psychologiczne, ale również hormonalne czy fizjologiczne. Wówczas brak orgazmu może wynikać z wad anatomicznych, stanów zapalnych miejsc intymnych, a także infekcji.

Aby sprawdzić, czy brak orgazmu nie ma związku z powyższymi przyczynami należy udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania. Warto również wspomnieć specjaliście o swoim problemie.

O braku orgazmu pisaliśmy w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-orgazmu-jak-sobie-z-tym-radzic-4-rady-eksperta.

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.