Dlaczego nie odczuwam w ogóle przyjemności z seksu?

Dzień dobry, od dawna nurtuje mnie czy ze mną jest aby wszystko ok. Od roku współżyję i ani razu nie miałam z tego przyjemności. Sprawa ginekologiczne w porządku, niestety bezpośrednio nie jestem w stanie zadać tego pytania lekarzowi. Czy powinnam iść do specjalisty? Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety wiele kobiet cierpi z powodu braku przyjemności podczas seksu. Bardzo dobrze, że została Pani już przebadana pod względem ginekologicznym i wynik badania był prawidłowy. Dlatego można wykluczyć przyczyny anatomiczne. W tej sytuacji warto zastanowić się nad innymi czynnikami, które mogą potencjalnie mieć wpływ na ten stan. Z pewnością odpowiednie przygotowanie do stosunku ma tu znaczenie. Nastrój, brak dużego stresu czy odpowiednia długość gry wstępnej może mieć ogromne znaczenie. Na pewno co do wszelkich aspektów psychologicznych mógłby Pani pomóc specjalista seksuolog. Można zatem spróbować zapisać się na taką konsultację, aby prawidłowo zdiagnozować przyczynę Pani problemu z orgazmem. Do tego czasu można próbować samemu zadbać o sprzyjające warunki do współżycia (wyciszenie, muzyka, techniki relaksacyjne oraz rozmowa z partnerem na temat tego, jak ma postępować, aby sprawić Pani przyjemność podczas stosunku). Z pewnością wymienione powyżej działania mogą pomóc w poprawieniu Pani samopoczucia. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/seksuolog-radzi-jak-przywrocic-pozadanie-w-zwiazku https://portal.abczdrowie.pl/orgazm-pochwowy

https://portal.abczdrowie.pl/fantazje-erotyczne-kobiet-o-tym-marza-kobiety-w-lozku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.