Brak odczuwania przyjemności z seksu u 21-lati

wiatam mam problem...nie odczuwam zadnej przyjemosci z sexu. mam tak czasami mi jest dobrze a po chwili to zanika.a częsciej jest tak ze poprostu nic nie czuje.nawet orgazmu nie mam .czasami mam tak ze wg nie mam ochoty na sex, a bardzo bym chciala odczuwac przyjemnosc i miec ochote na sex.prosze pomożcie mi

Dzień dobry! Brak przyjemności z życia seksualnego dotyczy wielu młodych kobiet, rozpoczynających dopiero życie seksualne. Często jest to tzw. zespół nierozbudzenia seksualnego, niedostateczna gotowość psychiczna, emocjonalna do współżycia, ale też zbyt szybkie lub gwałtowne rozpoczynanie pełnego współżycia, bez wcześniejszych satysfakcjonujących, rozbudzających pieszczot, stopniowego poznawania partnera i własnego stylu erotycznego. Często rolę odgrywa też nie doprowadzanie do wystarczającego podniecenia fizycznego i psychicznego przed samym stosunkiem, trudność w całkowitym rozluźnieniu, zrelaksowaniu się, odczuwanie stresu lub strachu. Zazwyczaj problem samoistnie mija z czasem, rosnącym doświadczeniem, zaangażowaniem samej kobiety i partnera w rozwijanie sztuki miłosnej, doświadczeniami masturbacyjnymi kobiety itp. W razie dalszych wątpliwości lub potrzeby przeanalizowania szczegółów Pani historii i trudności, proszę osobiście skonsultować się z psychologiem seksuologiem. Pozdrawiam!