Brak odczuwania przyjemności podczas stosunku

witam moja dziewczyna ma 17lat gdy sie kochamy ona nic nie czuje przyjemnosci czuje ze wkładam penisa i wgl ale nie odczuwa przyjemnosci moze to byc moja wina czy jak czy mozna to wyleczyc zeby odczówała przyjemność czy nie

Dzień dobry!

Większość młodych dziewcząt, rozpoczynających dopiero współżycie seksualne, nie odczuwa dużej przyjemności z penetracji i ma trudności z osiągnięciem orgazmu. To naturalne. Dla większości kobiet - w przeciwieństwie do mężczyzn - orgazm nie jest reakcją automatyczną, odruchową - tylko procesem nauki, zbierania doświadczeń, zwiększania samoświadomości. Często wymaga to wiele cierpliwości i czasu.

Pozdrawiam!