Jak radzić sobie z brakiem odczuwania przyjemności seksualnej?

Witam! Mam 19 lat i mam problem w sprawie odczuwania przyjemności z pieszczot. Chodzi o to że kiedy próbowałam się masturbowac to nigdy nic nie czułam tylko taki lekki dreszczyk a tak to nic, nawet orgazmu. Teraz mam faceta i on czasem tam mnie dotyka przez ubranie ale ja nic nie czuję trochę się tylko podniece ale to wszystko. Wspomnę że jestem dziewicą i strasznie się boję że moje życie seksualne bedzie zle.

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego naturalnie wiążą się z różnego rodzaju trudnościami. Orgazm dla wielu kobiet nie jest reakcją odruchową, automatyczną (w przeciwieństwie do większości mężczyzn) - a odczuwanie to pojawia się i rozwija z czasem, regularnym współżyciem i pozytywnym nastawieniem. Jest możliwe i prawdopodobne, że Pani satysfakcja z kontaktów seksualnych będzie się pozytywnie rozwijała w przyszłości. Jeśli jednak tak się nie będzie działo, warto skonsultować się z psychologiem lub seksuologiem, aby ocenić, czy są jakieś istotne czynniki niekorzystnie wpływające, blokujące Pani seksualność, na które można byłoby wpłynąć, usunąć je - np. poprzez psychoterapię.

Pozdrawiam!