Brak przyjemności z seksu u kobiety

mam problem, nie odczuwam przyjemności podczas seksu. jestem z partnerem jakiś czas bardzo się kochamy oboje jesteśmy dla siebie pierwszymi seksualnymi partnerami. jakiś czas temu mieliśmy swój pierwszy raz, nie sprawiał m on przyjemności wręcz przeciwnie-ból. robiliśmy to już chyba z 5 razy a ja nadal nie moge odczuć przyjemności i w niektórych momentach nadal odczuwam ból. dodam jeszcze że kiedy robimy to oralnie odczuwam dużo przyjemności i osiągam orgazm bez problemu

Dzień dobry!

Kilka tygodni czy miesięcy współżycia to czas bardzo krótki. Kobieca przyjemność seksualna dla dużej grupy kobiet nie jest reakcją odruchową, ale stopniowym procesem nauki, zbierania doświadczenia, zwiększania swojej samoświadomości itp.

Jeśli bez trudności osiąga Pani orgazm podczas seksu oralnego - to znaczy, że już może się Pani cieszyć wielkim odkryciem.

Przeżywanie orgazmów wyłącznie na skutek stosunku (penetracji pochwy) dla wielu kobiet jest niemożliwe lub rzadkie. Pochwa jest znacząco mniej unerwiona i wrażliwa na pieszczoty niż łechtaczka. Być może warto dołączyć pieszczoty łechtaczki w trakcie stosunku?

Ból podczas stosunków (jeśli będzie nadal się powtarzał) należy skonsultować z lekarzem ginekologiem. Przyczyną może być np. infekcja (konieczne jest potwierdzenie Pani stanu zdrowia podczas badania ginekologicznego), niedostateczne nawilżenie pochwy, zbyt szybki lub gwałtowny stosunek, niefortunne pozycje seksualne itp.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Rzadko się zdarza, by tzw. pierwszy raz był dla kobiety automatycznie powiązany z euforią i fajerwerkami, co potwierdza Pani opis. Z drugiej strony - pięciokrotne niepowodzenie podczas współżycia nie musi wskazywać na jakiś poważny problem.
Dla porządku jednak zaproponowałbym konsultację ginekologiczną, która mogłaby wykluczyć nieprawidłowości natury medycznej. Jeżeli takich nie będzie, pozostaje nie zrażać się i kontynuować podejmowanie kolejnych prób - nie zapominając o zabezpieczeniu się przed niepożądanymi skutkami współżycia.
Jeżeli problem nie rozwiąże się w naturalny sposób, sugerowałbym Pani konsultację seksuologiczną, która mogłaby np. wskazać psychiczne blokady, skutkujące bólem podczas prób współżycia.

Pozdrawiam.