Brak orgazmu podczas penetracji u kobiety

Witam, Razem z moją partnerką jesteśmy doświadczeni zarówno w sferach seksualnej jak i związkowej. Lubimy się ze sobą kochać, lecz moja partnerka może dojść jedynie przez seks oralny. Lubi wszelkie pieszczoty, ale podczas regularnego stosunku nie czuje ani pieszczenia sutków, ani łechtaczki (które w innym przypadku dają jej wiele przyjemności). Jedyne co czuje to penetrację pochwy - jednak nigdy w życiu nie osiągnęła orgazmu podczas penetracji. Czy jest to możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry.

Nie wszystkie kobiety przeżywają orgazm podczas stosunku seksualnego. Na taki stan rzeczy może mieć wpływ wiele czynników, spośród których wyróżnia się umiejętność "oddania się" mężczyźnie. Możliwe, że Pana partnerka ma rozbudowane poczucie kontroli, które utrudnia odpowiednie "wyluzowanie się" podczas współżycia. Z drugiej strony - ważniejsze jest, że partnerka przeżywa satysfakcję podczas wzajemnego seksu, mniej istotne wydaje się, jaką drogą ta satysfakcja jest uzyskiwana.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Dla przeważającej większości kobiet sama penetracja nie prowadzi do orgazmu, ponieważ pochwa nie jest dostatecznie unerwiona i wrażliwa na pieszczoty. Osiąganie orgazmu poprzez pieszczoty łechtaczki (np. seks oralny) jest naturalne i prawidłowe.

Jest możliwe szukanie zmiany, np. poprzez:
stopniowe łączenie i zamienne wprowadzanie elementów penetracji i pieszczot łechtaczki
zmiany pozycji na takie, podczas których jest stymulowana najwrażliwsza część pochwy (tzw. obszar G)
masturbację partnerki związaną z jednoczesną penetracją, aby "trenować" połączenie obydwu tych doznań itp.

Niekiedy ważna jest także terapeutyczna refleksja nad rolą, ważnością i emocjonalnym znaczeniem seksu i seksualności w życiu partnerki i Państwa związku.

Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!