Brak orgazmów u kobiety po masturbacji

Dzień dobry. Zanim zaczęłam prowadzić życie seksualne, bardzo często się masturbowałam, głównie stymulacja łechtaczki. Zawsze osiągałam orgazm. Teraz kiedy współżyje z partnerem podczas penetracji nic nie czuję. Co powinnam zrobić aby czerpać przyjemność z seksu?

Aleksander Ropielewski

Proszę zachęcać partnera do stymulacji łechtaczki lub stosować pozycje, które są dla Pani bardizej stymulujące. Może Pani również stosować wibrator do samotnych lub wspólnych pieszczot i w celu samozadowolenia kontynuować masturbację w obecności partnera lub samodzielnie.

Dzień dobry!

Duża grupa kobiet nie przeżywa orgazmów wyłącznie na skutek penetracji pochwy, ponieważ nie jest ona na tyle unerwiona i wrażliwa na stymulację. Osiąganie orgazmu na skutek pieszczot łechtaczki jest naturalne, prawidłowe i powszechne. Warto wprowadzić ten element do współżycia z partnerem.

Pozdrawiam!