Jak radzić sobie z brakiem orgazmu u kobiety?

Pytanie do seksuologa. Kobieta 38 lat. Nigdy nie udało mi się osiągnąć orgazmu podczas stosunku. Przez 15 lat współżyłam z mężem którego nie darzyłam uczuciem, nie zależało mi na tym, satysfakcję osiągałam przez masturbacje (częste, codzienne). Od 5 lat jestem w związku z mężczyzną który bardzo mnie pociąga, jednak również z nim nie dochodzę. Za każdym razem on zadowala mnie ręką lub językiem. Próbowaliśmy wielu pozycji jednak nie czuję satysfakcji przy penetracji, jedynie ogólne podniecenie.

Dzień dobry!

Samo w sobie nie jest to w żaden sposób niepokojące. Pochwa jest znacząco mniej unerwiona, mniej wrażliwa na dotyk niż łechtaczka i wiele kobiet nie osiąga orgazmu przy penetracji.

Pozdrawiam!