Dla większości kobiet stymulacja łechtaczki jest "najprostszą" drogą do osiągnięcia orgazmu. Nie ma w tym nic złego, gdyż z punktu widzenia fizjologicznego sposób osiągania orgazmu nie ma żadnego znaczenia. Ponadto orgazm łechtaczkowy jest często opisywany jako intensywniejszy.
Jeśli chodzi o wibrator znaczenie mogą mieć wibracje, które stymulują nie tylko pochwę ale także docierają do łechtaczki.
Jeśli odczuwają Państwo dyskomfort związany z brakiem orgazmu u partnerki podczas stosunku warto wybierać takie pozycje, podczas których dodatkowo można stymulować łechtaczkę ręką. Na rynku dostępne są również gadżety erotyczne, które dodatkowo ją stymulują np. wibracjami (pierścienie, nasadki na penisa).
Pozdrawiam!
Dzień dobry!
Podobna sytuacja dotyczy większości kobiet. Łechtaczka jest narządem stworzonym do czerpania satysfakcji seksualnej. Orgazm osiągany wyłącznie przez stymulację pochwy jest trudniej dostępny lub niedostępny dla większości kobiet.
Podobnie urządzenia wibrujące, sztuczne członki itp. mogą dawać silniejsze bodźce, które pozwalają na osiągnięcie orgazmu, ale których niemożliwe jest odtworzenie podczas klasycznego stosunku. Nie ma w tym nic niepokojącego. Jest możliwe, aby eksperymentowali Państwo z pozycjami, atmosferą stosunku, charakterem pieszczot - ale też przeżywanie orgazmu tzw. pochwowego nie jest obowiązkowe ani niezbędne do czerpania satysfakcji z seksu.
Pozdrawiam!
Witaj!
ORGAZM jest jeden, tylko rożne są formy i bodźce pobudzania. Podczas pobudzania pochwy tez pobudzana jest łechtaczka, nie ma to znaczenia impuls jest wysyłany przez nerw łechtaczkowy i odbierany. Bodźcem do orgazmu może być pieszczota piersi czy wtedy będzie to orgazm piersiowy, oczywiście ze NIE. ORGAZM JEST ZWIĄZANY STYMULACJĄ ale jest to mechanizm skomplikowany,który jest związany z naszym mózgiem,natomiast bodźce się zmieniają i miejsca stymulacji.
Pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Stymulacja łechtaczki a orgazm pochwowy – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Odróżnienie orgazmu łechtaczowego od pochwowego – odpowiada Lek. Jerzy Więznowski
- Brak orgazmu pochwowego u 29-latki – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Brak orgazmu pochwowego u 23-latki – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Osiąganie orgazmu pochwowego – odpowiada Mgr Bogumiła Konieczna
- Problemy z osiągnięciem satysfakcji podczas seksu – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Jak uzyskać orgazm pochwowy? – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jaka może być przyczyna braku orgazmu? – odpowiada Mgr Agnieszka Balicka
- Problemy z orgazmem pochwowym u 19-latki – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jak doprowadzić kobietę do orgazmu pochwowego? – odpowiada Mgr Agnieszka Słomka