Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Orgazm partnerki pochwowy i łechtaczkowy

Witam jesteśmy w małżeństwie już ponad 13 lat i jest jeden problem ktury nas niepokoi to sprawa orgazmu partnerki pochwowego i łechtaczkowego podczasz stosunku nie może dostać ale przez pocieranie palcami łechtaczkę dostaje i tak samo jest podczas zabawy z wibratorem wewnątrz pochwy też dostanie ale podczas stosunku penisa w pochwie to nie może dojść do szczytowania proszę o poradę i pomoc w sprawie tego problemu . dziękuję .
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Jak wywołać orgazm?

Dla większości kobiet stymulacja łechtaczki jest "najprostszą" drogą do osiągnięcia orgazmu. Nie ma w tym nic złego, gdyż z punktu widzenia fizjologicznego sposób osiągania orgazmu nie ma żadnego znaczenia. Ponadto orgazm łechtaczkowy jest często opisywany jako intensywniejszy.

Jeśli chodzi o wibrator znaczenie mogą mieć wibracje, które stymulują nie tylko pochwę ale także docierają do łechtaczki.

Jeśli odczuwają Państwo dyskomfort związany z brakiem orgazmu u partnerki podczas stosunku warto wybierać takie pozycje, podczas których dodatkowo można stymulować łechtaczkę ręką. Na rynku dostępne są również gadżety erotyczne, które dodatkowo ją stymulują np. wibracjami (pierścienie, nasadki na penisa).

Pozdrawiam!

0

Dzień dobry!

Podobna sytuacja dotyczy większości kobiet. Łechtaczka jest narządem stworzonym do czerpania satysfakcji seksualnej. Orgazm osiągany wyłącznie przez stymulację pochwy jest trudniej dostępny lub niedostępny dla większości kobiet.
Podobnie urządzenia wibrujące, sztuczne członki itp. mogą dawać silniejsze bodźce, które pozwalają na osiągnięcie orgazmu, ale których niemożliwe jest odtworzenie podczas klasycznego stosunku. Nie ma w tym nic niepokojącego. Jest możliwe, aby eksperymentowali Państwo z pozycjami, atmosferą stosunku, charakterem pieszczot - ale też przeżywanie orgazmu tzw. pochwowego nie jest obowiązkowe ani niezbędne do czerpania satysfakcji z seksu.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witaj!
ORGAZM jest jeden, tylko rożne są formy i bodźce pobudzania. Podczas pobudzania pochwy tez pobudzana jest łechtaczka, nie ma to znaczenia impuls jest wysyłany przez nerw łechtaczkowy i odbierany. Bodźcem do orgazmu może być pieszczota piersi czy wtedy będzie to orgazm piersiowy, oczywiście ze NIE. ORGAZM JEST ZWIĄZANY STYMULACJĄ ale jest to mechanizm skomplikowany,który jest związany z naszym mózgiem,natomiast bodźce się zmieniają i miejsca stymulacji.
Pozdrawiam

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy