Czy moje funkcje seksualne pogorszą się?

Witam, Tydzień temu podjąłem się leczenia zaburzeń depresyjnych stwierdzonych przez psychiatrę. Doktor przepisał mi dwa leki Dulaevie (30 mg i po tygodniu stosowania 60mg) oraz trittico CR 75 mg. Nie odczuwałem do tej pory większych skutków ubocznych poza bólem głowy i lekkimi zawrotami, problem pojawił się przy pierwszej próbie masturbacji, występuje u mnie niemożność osiągnięcia orgazmu oraz problem z dłuższym utrzymaniem erekcji mimo że nie nastąpił żaden spadek libido. Z tego co czytałem szczególnie Dulsevia ma negatywny wpływ na czynności seksualne martwi mnie zwłaszcza fakt że mogą utrzymywać się po przerwaniu leczenia. Chciałem zapytać czy w takiej sytuacji mam już zgłosić się do swojego psychiatry czy odczekać dłużej ? Czy wszystkie leki SNRI mają aż taki duży wpływ na życie intymne ? Szczerze mówiąc bardzo mnie to martwi przy dłuższym okresie abstynencji problem stanie się dla mnie bardzo uciążliwy. Bardzo proszę o jakieś rady. Dziękuję
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 2 miesiące temu

To złożone problemy, Leki pomagają, ale mają pewne objawy uboczne ,

do omówienia z Lekarzem

Pozdrawiam

Leki przeciwdepresyjne, szczególnie z grupy SNRI, do której należy Dulsevia (duloksetyna), mogą wpływać na funkcje seksualne, takie jak trudności w osiągnięciu orgazmu, problemy z erekcją, czy ogólne zmniejszenie satysfakcji seksualnej. Chociaż te skutki uboczne są dość powszechne, to ich nasilenie i czas trwania mogą różnić się w zależności od osoby.Warto pamiętać, że organizm potrzebuje czasu, aby dostosować się do nowego leku, a niektóre skutki uboczne mogą ustąpić po kilku tygodniach. Jeśli jednak problemy z funkcjami seksualnymi są dla Pana bardzo uciążliwe lub nie ustępują, warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Lekarz może rozważyć dostosowanie dawki, zmianę leku na inny o mniejszym wpływie na funkcje seksualne, lub zaproponować inne strategie, które mogą pomóc.Nie wszystkie leki z grupy SNRI mają taki sam wpływ na życie intymne, a każdy przypadek jest indywidualny. Ważne jest, aby otwarcie porozmawiać z lekarzem o swoich obawach, ponieważ istnieje wiele opcji leczenia depresji, które można dostosować do potrzeb i stylu życia pacjenta. Zachowanie otwartej komunikacji z lekarzem pozwoli na znalezienie najlepszego rozwiązania, które zminimalizuje niepożądane skutki uboczne i jednocześnie skutecznie będzie leczyć objawy depresji.