Czy istnieją leki przeciwdepresyjne, które nie upośledzają funkcji seksualnych?

Dzień Dobry. Mam 38 lat. Od około 5 lat leczę się na depresję. Dłuogtrwałe stosowanie leków przeciwdepresyjnych wywołało u mnie impotencję a nawet niechęć do sfery seksualnej. Przepisana viagra nie pomogła, ponieważ powodowała u mnie bóle głowy i przyspieszoną akcję serca. Czy istnieją leki przeciwdepresyjne, które nie upośledzają funkcji seksualnych?

Witam!
Tak są leki p/depresyjne, które nie upośledzają sfery seksualnej: Mocloclar, Trittico i ich odpowiedniki generyczne. Metody niefarmakologiczne leczenia depresji także oszczędzają tę sferę: elektrowstrząsy, stymulacje nerwów, implanty do o.u.n. przezczaszkowa stymulacja magnetyczna i inne. Część z nich jest wykonywana tylko w niektórych ośrodkach akademickich.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Panu,

Z mojej strony zachęcam Pana mocno do podjęcia jednak psychoterapii, która nie powoduje skutków ubocznych..., i skutkiem ubocznym jest zdecydowana poprawa jakości codziennego życia (i funkcjonalności seksualnej), czego Panu serdecznie życzę.

irena.mielnik.madej@gmail.com