Czy leki SSRI mogą wywołać trwałe zaburzenia seksualne?

Witam Czy leki SSRI mogą wywołać trwałe zaburzenia seksualne ? Tak jest napisane na angielskiej wikipedii i przestrzegał mnie o tym lekarz rodzinny. Jednak psychiatra który przepisał lek powiedział, że to niemożliwe. Komu wierzyć ? Cierpie na fobie społeczną i potrzebuje coś z tym zrobić jednak ryzyko trwałych skutków ubocznych dyskwalifikuje w moich oczach to leczenie. Boje się wziąć tabletki. Nie wiem czy nie lepiej zdecydować się na psychologa czy może jest inna alternatywa, czy przesadzam

Witam!
Doniesienia są o przemijających zaburzeniach. Osobiście nie spotkałem się z trwałymi zaburzeniami tej sfery. Jeżeli problem budzi aż tak wielki niepokój, to zawsze można skorzystać z leków, które tego typu objawów nie dają, lub z innych form leczenia niefarmakologicznego.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Panu,

Farmakoterapia może być przyczyną zaburzeń w sferze seksualnej, jako wynik uboczny jej stosowania.
Dlatego zachęcam Pana mocno do podjęcia terapii rozwojowej psychologicznej.

Z przesłaniem dla Pana pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com