Jak przekonać żonę do seksu?

Witam. Jestem mężczyzną 26 lat, od pół roku żonatym. Ze swoją obecną żoną jesteśmy parą już od ponad 7 lat. Przed ślubem nie uprawialismy seksu, bo żona chciała zaczekać aż będziemy małżeństwem. Dość często się wtedy masturbowałem. Gdy żona (wtedy dziewczyna) się o tym dowiedziała miała do mnie o to straszne pretensje. Po ślubie okazało sie, że seks możemy uprawiać w zasadzie tylko jak ma/zaraz będzie miała okres bo nie przecieżjesteśmy gotowi na dziecko. O żadnej antykoncepcji nie może byc mowy. Przed slubem miałem obiecane, że będziemy uprawiać też seks oralny, a po 3 razach stwierdziła, że jej sie to nie podoba i nie będzie tak robić. W efekcie żeby się rozładować z powrotem zacząłem jechać na ręcznym. Gdy żona się dowiedziała wpadła we wściekłość. Co mam zrobić i jak ją przekonać do czegokolwiek?

potrzebach seksualnych i preferowanych formach zaspakajania tychże

potrzeb stają się często przyczyną nieporozumień, a nawet poważnych

kryzysów w związku. Zwykle strona mająca mniejsze potrzeby lub unikająca

seksu reaguje nasilonym wycofaniem ze sfery seksualnej, kiedy strona

mająca większe libido próbuje przekonywać do współżycia. W Państwa

sytuacji potrzebna jest konsultacja seksuologiczna u psychologa. Nie

istnieje przecież magiczny trik, który zmieni sytuację. Trzeba przyjrzeć

się głębiej, co powoduje, że w sferze seksualnej funkcjonujecie Państwo

w taki, a nie inny sposób. Na funkcjonowanie seksualne pary wpływ mają

oboje partnerzy. To zestaw ich cech indywidualnych, poziomu libido,

przekonań dotyczących seksu, stosunku do swojej seksualności, własnych

wcześniejszych doświadczeń seksualnych i wielu innych składowych, które

w relacji z partnerem dają pewien "wynik" w postaci takiego, a nie

innego funkcjonowania we wspólnej sferze seksualnej. Jeśli jesteście

Państwo z Krakowa zapraszam na konsultację do mojego gabinetu lub sesję

przez komunikator Skype.

Pozdrawiam serdecznie,

www.grabowski-seksuolog.pl

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od tego, że nie ma Pan możliwości przekonać Żonę do seksu, bez Jej otwartości.
Z Pana relacji wnioskuję, że macie Państwo różne potrzeby i pragnienia, dotyczące sfery seksualnej.
Aby porozumieć się w tym obszarze, wskazana byłaby terapia par albo konsultacja seksuologiczna, celem dotarcia do przyczynowości niechęci Pana Żony do seksu (bo najwyraźniej jest tego jakaś przyczyna).

Z przesłaniem dla Pana pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com