Jak mogę zwiększyć libido mojej żony?

Jak zwiększyć libido żony.... ma brak ochoty na sex

Dzień dobry,

Z Pańskiego opisu trudno wnioskować, co może być przyczyną braku ochoty na seks u żony, dlatego na Pańskie pytanie można udzielić bardzo uogólnionej odpowiedzi, odnoszącej się raczej do "zjawiska" braku/spadku libido u kobiet niż bezpośrednio do przypadku Pańskiej żony.

Jeśli libido żony nigdy nie było zbyt wysokie, może to oznaczać, że tak po prostu jest - libido jest sprawą indywidualną i może być skutkiem nie rozbudzenia seksualnego kobiety, jej poglądów na seks, stosunku do własnego ciała i ciała partnera, nieprzyjemnych wczesnych doświadczeń seksualnych albo ich braku, braku satysfakcji seksualnej podczas współżycia, itp., itd.

Jeżeli natomiast niechęć do seksu pojawiła się w trakcie trwania małżeństwa, jej przyczyn należałoby szukać w samej relacji między Panem i żoną. Mówiąc inaczej - "poziom" ochoty na seks u kobiet w większości jest wprost proporcjonalny do ich samopoczucia w relacji i bezpośrednio związany z jakością związku. Jeśli czują się one kochane, pożądane, kobiece i ważne dla partnera - zwykle odczuwają tzw. "apetyt seksualny". Analogicznie - jeśli związek nie jest satysfakcjonujący, nie daje poczucia bycia kochaną i bezpieczną w relacji - skutkiem tego jest spadek chęci do współżycia z partnerem.

Powyższe rozważania należy traktować wyłącznie jako teoretyczne rozważania i hipotezy. Jeśli jest Pan zainteresowany rozwiązaniem zasygnalizowanego przez Pana problemu, należałoby skorzystać z konsultacji seksuologicznej bądź psychologicznej - najlepiej wspólnie z małżonką.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/