Zanik libido u żony po ciąży

Witam .Jestem po ślubie 14 lat.Mam 38 lat moja żona 34.Żona nigdy nie była demonem seksu ja wręcz przeciwnie.Częstotliwość naszego współżycia wynosi raz na rok może na pół.Pytałem czy moglibyśmy iść do specjalisty odpowiada że jej to odpowiada a jeśli nie to zawsze mogę pomóc se reką.Mamy dwoje dzieci młodsza córka ma 5 lat i od tej pory tak mi się wydaje lubido mojej żony spadło całkowicie prawie do zera.Jak temu zaradzić ?

Witam
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Po urodzeniu dziecka często do współżycia zniechęca
strach przed nieplanowaną ciążą. Bardzo często obniżenie
libido związane jest ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem obniżonego
nastroju
może być również efektem zmian hormonalnych
zachodzących w kobiecym organizmie.
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego libido
są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Unikanie tematu jedynie oddala Państwa od siebie.
Myślę, że pierwszym krokiem powinna być szczera rozmowa
(najlepiej podczas kolacji przy świecach). Jeżeli nie pomoże,
to może przynajmniej uda się zachęcić żonę do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł niedyspozycji i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie