Naturalne sposoby na zwiększenie libido u kobiety

Moża w naturalny sposób (zioła, inna dieta) zwiększyć libido u kobiety?

Dzień dobry!

Jeśli kobieta ma nadwagę i to ona jest przyczyną niskiego libido i braku zainteresowania seksem, zmiana diety na zdrowszą może pomóc. Zawsze warto też być aktywnym fizycznie, ponieważ uprawianie sportu podwyższa poziom testosteronu oraz endorfin (związanych z potrzebami seksualnymi i dobrym nastrojem), a także sprzyja atrakcyjnemu wyglądowi, zadowolenie ze swojego wyglądu, co zawsze działa na plus. Generalnie jednak nie istnieją leki, suplementy diety czy produkty, które wyraźnie i jednoznacznie zwiększają kobiece libido. Seks leży przede wszystkim w głowie, w psychice, w samoocenie, w relacji z partnerem i to przyjrzenie się tym sferom jest najskuteczniejsze w poprawie poziomu libido. Jeśli poziom potrzeb seksualnych jest bardzo niski lub bardzo się obniżył warto również skonsultować się z lekarzem ginekologiem i endokrynologiem w celu zbadania zdrowia intymnego i równowagi hormonalnej. Objawem niektórych chorób w tych sferach jest właśnie obniżenie libido.

Pozdrawiam!