Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Naturalny sposób na obniżenie libido

Witam, mam problem zw z moim życiem seksualnym. Mianowicie poszukuję naturalnego sposobu na obniżenie libido, w granicach w których nie odczuję skutków ubocznych, innego niż tabletki. Nigdy nie leczyłem się w tym zakresie, a często (minimum raz dziennie) odczuwam podniecenie. Pojawia się nawet wtedy, kiedy nie ma niczego, co mogłoby je wywołać, jak filmy obrazki itp. Dodam że od ok roku nie utrzymuję kontaktów seksualnych z kobietami.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Kompleksy w łóżku

Dzień dobry!

Zazwyczaj odczuwanie potrzeb seksualnych (także codziennie) jest objawem zdrowia, stąd nie stosuje się jego obniżania - nie są one objawem choroby czy zaburzeń.

Niektórzy odczuwają spadek potrzeb seksualnych na skutek przemęczenia, wypełnienia codzienności innymi obowiązkami, regularnej aktywności fizycznej i związanego z tym wysiłku, zaangażowania się w pasję itp. Jest jednak równie możliwe, że te "sposoby" nie będą miały żadnego wpływu na odczuwanie potrzeb seksualnych.

Podobnie, jak nie da się zaspokoić seksem głodu lub pragnienia. Niektóre potrzeby fizjologiczne są naturalne i nie sposób ich stłumić.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy