Duży popęd seksualny u 19-latka

Witam bardzo serdecznie, otóż mam mały problem - posiadam za duży popęd seksualny i chciałem zapytać czy jest jakiś sposób aby go obniżyć. mam 19 lat moja dziewczyna również, jesteśmy razem ze sobą ponad 3 lata i współżyjemy ze sobą około jakiś rok. Nie mieszkamy razem i z powodu nauki spotykamy się tylko na weekend, dlatego według niej wystarcza raz w tygodniu, ja bym najlepiej chciał parę razy na dzień, dlatego dla mnie to jest bardzo męczące i chciałbym moje libido trochę zmniejszyć. Dziękuję

Dzień dobry!

Najczęściej wysokie libido jest objawem dobrego zdrowia i naturalną cechą osoby. Szczególnie dotyczy to mężczyzn młodych, w Pana grupie wiekowej, którzy znajdują się w tym okresie swojego życia, kiedy libido jest największe.
W medycynie seksualnej nie stosuje się obniżania libido u osób zdrowych, ponieważ byłoby to ryzykowne okaleczanie.

Może Pan porozmawiać z partnerką o możliwości częstszego współżycia.
Może Pan także zastanowić się, jakie "sposoby" (formy spędzania wolnego czasu, codzienna aktywność, sposób myślenia itp.) sprawia/ może sprawiać, że myśli o seksie i potrzeby seksualne będą się pojawiały nieco rzadziej, np. nowe hobby, bardziej szczelne zapełnienie wolnego czasu, uprawianie sportu itp. Dla niektórych osób jest to rozwiązanie możliwe - dla innych nie.
Sposobem rozładowania napięcia seksualnego jest także masturbacja.

Pozdrawiam!