Jakie są sposoby obniżenia popędu?

Jakie są sposoby obniżenia popędu który zajmuje bardzo dużo czasu i nad którym traci się kontrolę? Dodam, że ja jako katolik nie chcę się masturbować i uważam, że mam prawo do przestrzegania swojej wiary i poglądów. Dlatego proszę o odpowiedź jakie są naturalne sposoby obniżenia popędu?

Dzień dobry!

Potrzeby seksualne są objawem zdrowia, stąd nie istnieją ogólnodostępne i bezpieczne metody jego obniżania u osób zdrowych.
Jeśli ocenia Pan jednak, że Pana popęd seksualny "zajmuje bardzo dużo czasu" czy "traci Pan nad nim kontrolę" warto osobiście skonsultować się z psychologiem/ seksuologiem, aby rozważyć, czy pojawiają się jakieś elementy np. nadmiernego popędu seksualnego, uzależnienia od masturbacji itp.

Pozdrawiam!