Brak ochoty na seks z mężem u 29-letniej kobiety

Witam mam problem polegający na braku ochoty na seks jestem mężatką mam 2 dzieci seks może dla mnie nie istnieć mąż stara się jak tylko może ale mnie to denerwuje nie umiem się podniecać...i dlatego nie uprawiamy seksu jedynie raz w miesiącu po okresie..

Witam
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Po urodzeniu dziecka często do współżycia zniechęca
strach przed nieplanowaną ciążą. Bardzo często obniżenie
libido związane jest ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem obniżonego
nastroju
może być również efektem zmian hormonalnych
zachodzących w kobiecym organizmie.
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego libido
są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Unikanie tematu jedynie oddala Państwa od siebie.
Myślę, że pierwszym krokiem powinna być
szczera rozmowa z mężem.
Jeżeli nie pomoże, to zachęcam Panią do podjęcia
terapii psychologicznej. .
Terapeuta dotrze do źródeł niedyspozycji i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.

Nie napisała Pani, czy problem braku ochoty na seks pojawił się w jakimś momencie czy też na przykład nigdy go Pani nie miała, co mogłoby przybliżyć bardziej źródło tej "przypadłości".

Czasami niektóre kobiety odczuwają potrzebę seksu prawie wyłącznie wtedy, kiedy chcą zostać matkami - do momentu więc zapłodnienia wydają się być całkowicie "normalne". Problem pojawia się po urodzeniu dziecka - co skutkuje spadkiem chęci do seksu, która odradza się przy pojawieniu się potrzeby urodzenia kolejnego dziecka.
Być może Pani właśnie należy do tego "typu" kobiet.

Jeżeli natomiast nigdy nie odczuwała Pani szczególnej ochoty na seks, można przypuszczać, że np. nigdy nie rozbudziła Pani w sobie tej potrzeby (przyczyn może być wiele), ma Pani za sobą np. nieprzyjemne seksualne doświadczenia, itp., itd.

Jako, że można mnożyć różne para-hipotezy, które mogą tylko zniekształcić problem, warto skorzystać po prostu z konsultacji seksuologicznej, która mogłaby trafnie wskazać przyczynę opisanej przez Panią sytuacji i przede wszystkim pomóc w jej rozwiązaniu.

Pozdrawiam.