Dlaczego partnerka straciła ochotę na seks po urodzeniu dziecka?

Witam. Mam na imię Marcin. Problem polega na tym że moja partnerka po urodzeniu dzieci straciła ochotę na sex. Robi to że mną na oddał się i mówi mi otwarcie że chciała by mieć ochotę ale niestety nie ma. Orgazm osiąga po minetce a penetracja jej nie daje przyjemność. Bardzo Ją drażni gdy dotykam jej sutkow. Ona stara się bardzo ale widzę to że nie ma ochoty. Jesteśmy 10 co letnim małżeństwem ja mam 40 lat a żona 38. Prosze pomozcie

Witam Pana
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Po urodzeniu dziecka często do współżycia
zniechęca strach przed nieplanowaną ciążą.
Bardzo często obniżenie libido związane jest
ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem obniżonego
nastroju
, może być również efektem zmian hormonalnych
zachodzących w kobiecym organizmie.
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego libido
są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Czasami unikanie współżycia jest jednym z pierwszych
objawów depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Zachęcam Pana partnerkę do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł niedyspozycji partnerki
i dobierze odpowiednią technikę,
dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Można też skorzystać z usług seksuologa.
Gdyby Pana partnerka chciała ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

Jest to w pełni normalne, że kobieta przez pewien czas (około 6msc) może mieć zmniejszoną ochotę na seks lub mieć trudności z osiąganiem orgazmu. Czynniki, które na to wpływają to min. karmienie piersią, nieakceptowanie swojego ciała po porodzie, zmęczenie oraz odnalezienie się w nowej roli. Po pewnym czasie żona naturalnie powinna odzyskać ochotę na seks, jeśli tak się nie stanie zachęcam Państwa do wizyty u seksuologa.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl