Jak przekonać żonę do terapii małżeńskiej?

Jak przekonać żonę o terapii małżeńskiej?

zaczac terapie samemu i zmieniac sie, jak zonie spodobaja sie efekty, sama przyjdzie na terapie.polecam psychoterapie u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

W zależności od tego, jaka jest Pana motywacja i jakie są powody, dla których żona nie jest teraz w stanie podjąć terapii, sposoby mogą być różne. Jednak zawsze najlepszym rozwiązaniem jest szczera rozmowa zawierająca w sobie określenie Pana potrzeb, przyczyny wyboru takiego rozwiązania i zaznaczenie chęci poprawy Państwa relacji. Jeżeli takie rozwiązanie będzie odpowiadało Pana żonie, można zachęcić ją do wstępnej indywidualnej konsultacji z psychologiem, podczas której mogłaby porozmawiać o swoich za i przeciw w stosunku do terapii małżeńskiej.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Przekonać drugą osobę jest zawsze ciężko, zwłaszcza, że im bardziej namawiamy, tym większy opór może się budzić. Trzeba pamiętać, że każdy lubi poczuć się panem swojego losu i mieć samodzielnie na niego wpływ. Tak więc myślę sobie, że warto z żoną szczerze porozmawiać, powiedzieć o swoich potrzebach, opowiedzieć o różnych terapiach i możliwościach, a także ich zaletach, tak, by dać żonie możliwość wyboru. Radziłabym też zbyt mocno nie napierać:). Może są też w otoczeniu Pana osoby, które są w trakcie terapii lub już po - pokazać żonie, jaki wygląda teraz ich życia a jakie było przed terapią. Rozmawiać z żoną na te tematy, ale tez dawać przestrzeń, w której żona odnajdzie siebie i sama zdecyduje, co dalej robić. Powodzenia!