Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przekonać żonę do terapii małżeńskiej?

Jak przekonać żonę o terapii małżeńskiej?
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Przyczyny depresji - teoria Antonovsky'ego

Psychiatra Agnieszka Jamroży przybliża teorię Antonovsky'ego na temat przyczyn depresji. Aaron Antonovsky był amerykańskim socjologiem. Zajmował się stresem zdrowiem i samopoczuciem.

zaczac terapie samemu i zmieniac sie, jak zonie spodobaja sie efekty, sama przyjdzie na terapie.polecam psychoterapie u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0

W zależności od tego, jaka jest Pana motywacja i jakie są powody, dla których żona nie jest teraz w stanie podjąć terapii, sposoby mogą być różne. Jednak zawsze najlepszym rozwiązaniem jest szczera rozmowa zawierająca w sobie określenie Pana potrzeb, przyczyny wyboru takiego rozwiązania i zaznaczenie chęci poprawy Państwa relacji. Jeżeli takie rozwiązanie będzie odpowiadało Pana żonie, można zachęcić ją do wstępnej indywidualnej konsultacji z psychologiem, podczas której mogłaby porozmawiać o swoich za i przeciw w stosunku do terapii małżeńskiej.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

0

Przekonać drugą osobę jest zawsze ciężko, zwłaszcza, że im bardziej namawiamy, tym większy opór może się budzić. Trzeba pamiętać, że każdy lubi poczuć się panem swojego losu i mieć samodzielnie na niego wpływ. Tak więc myślę sobie, że warto z żoną szczerze porozmawiać, powiedzieć o swoich potrzebach, opowiedzieć o różnych terapiach i możliwościach, a także ich zaletach, tak, by dać żonie możliwość wyboru. Radziłabym też zbyt mocno nie napierać:). Może są też w otoczeniu Pana osoby, które są w trakcie terapii lub już po - pokazać żonie, jaki wygląda teraz ich życia a jakie było przed terapią. Rozmawiać z żoną na te tematy, ale tez dawać przestrzeń, w której żona odnajdzie siebie i sama zdecyduje, co dalej robić. Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy