Jak na małżeństwo wpływa seks przedmałżeński

Witam,czy seks z dziewczyną przed ślubem ma jakiś negatywny wpływ na pózniejsze życie w małżeństwie,czy lepiej poczekać z tym do ślubu?pozdrawiam.

Dzień dobry!

Na to pytanie nie istnieje jedna odpowiedź, która odnosiłaby się do wszystkich par. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, potrzeb, poglądów, motywacji do życia seksualnego, motywacji do ślubu i motywacji do abstynencji seksualnej, relacji między partnerami itp.

Pozdrawiam!

Szanowny Panie, nie znam badań, które mówiłyby o tym, że seks przed ślubem wpływa negatywnie na późniejsze życie w związku małżeńskim. Seks przedmałżeński est to kwestia danej pary. Powinien Pan o tym porozmawiać z partnerką i wspólnie z nią podjąć najlepszą dla Państwa decyzję. Pozdrawiam, Monika Wysota

Wszystko zależy od poglądów partnerów. Jeśli abstrahować od kwestii religii, duchowości (które są niezwykle ważne, ale tez bardzo różne dla różnych ludzi) to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednych lepsze będzie takie rozwiązanie, dla innych odwrotnie.
Zachęcam Państwa do rozmowy, dialogu, poszukiwania wspólnych ścieżek, pytań i odpowiedzi. Poszukania tego, co dla Was będzie najlepsze ze względu na Wasze wartości, przekonania, pragnienia i potrzeby. Wszystko to jest ważne. Tak samo jak ważne jest to, że niezależnie od rozwiązania, istotne jest byście Państwo oboje byli do niego przekonani, by to był wspólny wybór. Wtedy będzie najbardziej wartościowy