Co zrobić, żeby seks przynosił nam satysfakcję?

Witam! Mam 20 lat i jestem homoseksualistą. Mam cudownego chłopaka. Wspiera mnie i dba o mnie (działa to w obie strony). Pojawił się jednak problem na płaszczyźnie seksualnej. Chodzi o to, że mój partner jest "aktywny", a mnie nie odpowiada bycie jedynie "pasywnym". Wiadomo, że nic na siłę, bo nie o to tutaj przecież chodzi, przyjemność powinna być dostarczana nam obojgu. Ten problem jednak powoduje, że ja nie odczuwam seksualnego spełnienia, satysfakcji, zaspokojenia - przez co także mój partner jej nie odczuwa. Zupełnie nie wiem co w tej kwestii zrobić. Nie chcę go do niczego zmuszać. Bardzo chciałbym by nasz seks przynosił nam obu satysfakcję. Nie mogę cały czas się poświęcać, bo prędzej czy później moja frustracja osiągnie zbyt wysoki poziom i będzie większy problem. Nie chcę by z tego powodu coś między nami się zepsuło. Bardzo mi na nim zależy. Czy mogę liczyć na jakąś poradę co mam zrobić? Mój chłopak próbował kiedyś seksu analnego i bycia pasywnym w tej kwestii, jednak nie spodobało mu się. Czy mam zaproponować by spróbował ze mną? Może w inny sposób, z lepszym przygotowaniem niż wtedy, gdy próbował? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, jest to niezwykle ważne dla mnie. Chcę by mój partner czuł się spełniony i odczuwał przyjemność z seksu, żeby żaden z nas nie musiał myśleć o poświęceniu i o tym, że druga strona nie będzie zadowolona. Z poważaniem, M.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
W sferze seksualnej bardzo ważne jest porozumienie się. Warto rozmawiać o tym, co czujecie do siebie, czego oczekujecie i kiedy czujecie się najlepiej. Także na temat swojego współżycia dobrze byłoby porozmawiać szczerze i wyjaśnić sobie, co każdemu z Was sprawia przyjemność i czego pragniecie. Nie musicie się poświęcać, by móc sobie sprawiać przyjemność. Możecie natomiast dojść do kompromisów, które pozwolą Wam zaspokajać wzajemnie swoje potrzeby.
 Zachęcam do eksperymentowania i szukania nowych rozwiązań, które mogą Wam obu przynieść satysfakcję. Jeśli sami nie będziecie mogli poradzić sobie z tym problemem, wtedy zachęcam Was do kontaktu (wspólnego) z seksuologiem. Specjalista może pomóc Wam porozumieć się i wybrać najlepsze dla obojga rozwiązania.

Pozdrawiam