Dlaczego pojawiają się takie myśli na temat związku?

Witam od 8 miesięcy jestem w związku mieliśmy na początku kłótni ale wszystko się ułożyło w czerwcu poznaliśmy swoich rodziców było dobrze ale od jakiś dni miałam okropne myśli na temat związku obawy w lipca złe myśli wybuchły nie dawałam już rady brałam leki uspo nic to nie pomogło to mój pierwszy chłopak sama nie miałam dobrego domu nikt nie dał mi miłości ani bliskości moje obawy boje się że spodoba mi się ktoś inny boje się każdej złej myśli boje sie zająć sobą bo boje się że przestanę go kochać nie czuje być kochana przez niego nie czuje żadnej miłości patrząc na nasze zdj nie czuję nic ale gdy on jest obok czuję szczęście i uśmiech pojawia mi się na twarzy czuję że go kocham jaki może być powód tych złych myśli ?
KOBIETA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

Opisane przez Panią trudności świadczą o podłożu psychologicznym. Powody mogą być różne. Najczęściej związane są z lękiem przed bliskością i zależnością, ale też lękiem przed odrzuceniem. Kiedy boimy się że ktoś nas zostawi często wyłączamy emocje i nie możemy się zaangażować.

Zachęcam do udania się do psychoterapeuty z którym będzie można poznać źródło problemów ale też je przepracować. Pozdrawiam