Chorobliwa zazdrość u 18-latka

Witam, mój problem polega na tym , że bardzo kocham swoją dziewczynę (jestem z nią 1,5 roku) ale jestem strasznie zazdrosny. Nie chcę żeby gdzieś chodziła sama tylko ze mną. Chce żeby bardzo dużo czasu spędzała tylko ze mną , nie chcę aby jeździła gdzieś z przyjaciółką bo boję się , że jej się spodoba ktoś inny i mnie zostawi. Co mam zrobić tyle razy już rozmawialiśmy ale to tylko kłótnia i dobiega do rozstania. ;( Nie mogę bez niej żyć. Wkurzam się jak jest zła i odbija się to na mnie zawsze ;(

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
tak duża zazdrość o partnerkę prawdopodobnie ma podłoże w Pana wcześniejszym życiu i relacjach z bliskimi. Prawdopodobnie jest Panu po prostu bardzo trudno czuć się w pełni swobodnie w tym związku. Być może warto zastanowić skąd u Pana tak bardzo duża potrzeba bliskości, brak zaufania do partnerki, obawa przed rozstaniem. Proszę rozważyć spotkanie z psychologiem/terapeutą. Wspólnie będziecie mogli przyjrzeć się bliżej tym problemom. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam

Witam. O tym aby lepiej zrozumieć Pana problem potrzebna by byłą bezpośrednia wizyta do psychologa bądź na psychoterapię.
Magdalena Brabec

Witam, to faktycznie jest problem i to poważny. jeżeli będzie Pan traktował swoją partnerkę, jak rzecz, którą może Pan kontrolować, to ona od najprawdopodobniej odejdzie. zalecałbym zgłosić się na psychoterapię, aby lepiej mógł się Pan przyjrzeć swoim obawom i temu w jaki sposób buduje Pan relacje z innymi. Pozdrawiam