Strach przed zaangażowaniem w związku?

Boję się zaangażować w związek. Za każdym razem, kiedy tylko zaczyna robić się "poważnie", czuję dyskomfort i uciekam od mężczyzny jak najdalej, przy okazji znajdując tysiące wad, przez które niby nie mogłabym być z nim . . . Jest mi przykro z tego powodu i czuję się samotna. Czemu tak postępuję i jak to mogę zmienić??

Warto zacząć nad tym pracować- zachęcałbym do kontaktu z psychologiem i podjęcia terapii. Przyjrzenia się przyczynom tej sytuacji, schematom zachowania, które Pani powtarza, a także nad nowymi, bardziej adaptacyjnymi zachowaniami i myśleniem o sobie, które pozwoli Pani cieszyć się bliskością i realizacją siebie w relacji.