Brak uczuć w dzieciństwie ze strony rodziców

Witam, czy brak uczuć w dzieciństwie ze strony rodziców zawsze skazuje nas na porażkę w w związkach? obecnie boję się mówić o uczuciach, odczuwam lęk przed odrzuceniem, nawet jeśli mężczyzna zapewnia mnie o swoich uczuciach. uciekam od wyznań i często niszczę tym związku. czy jest na to sposób?

Tak, zmiana jest możliwa. Deficyty czy brak doświadczeń relacyjnych powstałych w dzieciństwie można przepracować w procesie psychoterapii. Pozwala to odnaleźć się w relacjach interpersonalnych, nauczyć jednocześnie zaufania, a także stawiania granic. Zachęcam do spotkania z psychologiem, psychoterapeutą.

Witam,

Mimo,że doświadczenia te zapisały się w Pani i rzutują na obecne funkcjonowanie, reakcje/postawy zmiana jest możliwa.W kilku zdaniach nie sposób prosto wskazać w jaki sposób to zrobić, taka praca wymaga kontaktu teraqpeutycznego. Jednak przy pomocy psychoterapi może Pani przepracować doświadczenia z dzieciństwa.Proszę rozważyć możliwośc spotkania się ze specjalistą psychoterapeutą by przerwać lęk i cierpienie.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Dzień dobry. Doświadczenia z dzieciństwa, relacje z rodzicami mają zazwyczaj bardzo duży wpływ na nasze funkcjonowanie w życiu dorosłym. Jeżeli dostrzega pani powtarzanie pewnych własnych schematów, które niszczą związki to jest to pierwszy i bardzo duży krok w kierunku wyzdrowienia. Zalecam podjęcie psychoterapii w której może się pani przy pomocy terapeuty bardziej przyjrzeć swoim zachowaniom, lekom, powtarzanym schematom i podejmować świadome decyzje jak ich unikać. Pozdrawiam.