Piszesz o bardzo trudnych doświadczeniach, które z pewnością miały duży wpływ na Twoją osobowość. Z tego co piszesz wynika że masz trudność w nawiązywaniu trwałych bliskich relacji. Obawa przed samotnością jest zupełnie normalną i naturalną myślą w Twojej sytuacji. Dzięki tej myśli może będziesz miała motywację by przyjrzeć się sobie i popracować nad swoimi relacjami z innymi. Myślę, że w Twojej sytuacji psychoterapia byłaby bardzo pomocna.
Pozdrawiam
Witam
Przeżyła Pani trudne doświadczenia, zabrano
Pani poczucie bezpieczeństwa w dzieciństwie,
doświadczyła Pani traumy…
Dlatego zrozumiałe jest, że ma Pani bardzo
zaniżoną samoocenę że reaguje Pani lękiem
przed odrzuceniem i trudno Pani zaufać.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie
Witam Panią. Proszę na swoje reakcje i zachowania patrzeć w takim kontekście - jest to normalna reakcja na nienormalną sytuację. Przeżyła Pani niejedną sytuację traumatyczną w bliskich relacjach. Stąd prawdopodobnie obecnie takie a nie inne Pani reakcje. Proszę to spróbować w taki sposób przedstawić obecnemu partnerowi. Jednak to co się z Panią dzieje samo nie minie. Potrzebna jest pomoc specjalisty od leczenia objawów traumy. Proszę skorzystać z zamieszczonego linku i wybrać z listy kogoś do kogo będzie Pani najbliżej http://interp.pl/lista-terapeutow/ Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/
Witam Panią. To co Pani opisuje jest raczej konsekwencją Pani wczesnodziecięcych i młodzieńczych bardzo trudnych doświadczeń. Doświadczeniom tym, oprócz tego, że się wydarzyły towarzyszyły również niełatwe Pani uczucia, z którymi być może pozostawała Pani sama. Takie niezrozumiane, nieopłakane lęki, pragnienia, obawy, emocje "wrzucamy" w nasze bieżące relacje, a stare schematy powielamy w aktualnych związkach. Prawdopodobnie z tego właśnie powodu trudno jest Pani utrzymywać bliskie relacje, a nadmierny lęk powoduje, że nie jest w nich Pani swobona. Metodą leczenia tego typu trudności jest psychoterapia. Dzięki niej bedzie Pani miała okazję przyjrzeć się schematom, które powtarza Pani w życiu i zacząć je zmieniać. Wybierając terapeutę może Pani zadbać o to, by miał doświadczenie zawodowe oraz ukończone 4 - letnie szkolenie. Osobiście polecam szczególnie pracę w podejściu psychodynamicznym lub analitycznym.
Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl
Witam,
Doświadczyła Pani w życiu wiele zła: odrzucenie, poniżenie. Sytuacje, które Pani wymienia sprawiły, że obecnie czuje się Pani niepewnie w bliskich relacjach. Boi się Pani, że znów przeżyje coś podobnego.
Warto byłoby zgłosić się do psychoterapeuty. Pomoc jednego specjalisty przez dłuższy okres czasu będzie pomocna zarówno w celu przepracowania trudnych doświadczeń z przeszłości oraz polepszenia obecnego funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
Nie rozpatrywałabym Pani trudności w kategoriach choroby, lecz pewnych tendencji osobowościowych, które kierują Pani działaniami w taki, a nie inny sposób. Z pewnością przeżywanie wielokrotnych traum w przeciągu całęgo Pani życia nie pomaga w spokojnym i zrównoważonym rozwoju. Wydaje mi się,że w tym wypadku najlepiej będzie podjąć psychoterapię, do której szczerze namawiam. Pozdrawiam
Proszę Pani,
Chorobą to nie jest. Nie mniej jednak jest to powtarzanie pewnych zachowań, wyuczonych w dzieciństwie. Proponuję skontaktować się z psychoterapeutą i przepracować te wzorce. Praca z psychologiem daje dobre rezultaty, czego Pani z całego serca życzę.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Brak uczuć w dzieciństwie ze strony rodziców – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Brak zaufania do innych i autoagresja – odpowiada Mgr Katarzyna Bilnik-Barańska
- Wielokrotne gwałty w dzieciństwie a skutki w dorosłym życiu – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Bóle brzucha, stres i zaburzenia lękowe – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Koszmary z dzieciństwa wpływające na teraźniejszość – odpowiada Mgr Tomasz Furgalski
- Paniczny lęk o swoje dziecko – odpowiada Mgr Zuzanna Starczewska
- Przemoc fizyczna i molestowanie w dzieciństwie – odpowiada Mgr Małgorzata Bukowska
- Uczucie zmarnowanego życia dojrzałej kobiety – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Trauma i problemy z ułożeniem życia – odpowiada Mgr Maja Suwalska-Wąsiewicz
- Założenie własnej rodziny a lęki z dzieciństwa – odpowiada Dr Anita Rawa-Kochanowska
artykuły
Osobowość unikająca - czym jest? Przyczyny, objawy i leczenie
Osobowość unikająca (ang. avoidant personality), o
Najczęstsze błędy psychoterapeutów, czyli jak nie marnować czasu i pieniędzy
Decyzja o szukaniu pomocy psychologicznej jest zwy
Nullofobia - objawy, przyczyny i leczenie
Nullofobia to paniczny, nieuzasadniony lęk przed p