Paniczny lęk o swoje dziecko

Witam, Mam straszny problem. Myślę, że dotyka on sfery psychologicznej/psychiatrycznej. Panicznie boję się o swoje dziecko. Boje się, że jej nie uchronię przed złem tego świata, że jej nie upilnuję, że stanie jej się krzywda. Na samą myśl czuję jakbym miała zemdleć. Moja mama odeszła od nas jak miałam 10 lat i zostawiła nas z surowym, znerwicowany ojcem. Ojciec poniżał nas i bił, byliśmy winni wszystkiego. Wiem ze mam to co wspólnego z dzieciństwem. Jak mam się wyzbyć tych myśli? Pozdrawiam M.

Witam serdecznie,
Myśle, że pani problem leży głęboko w pani psychice. Dobrze byłoby aby spróbowała pani pojść na psychoterapię do psychologa. Może pani skorzystać zarówno z Poradni Zdrowia Psychicznego jak i prywatnego gabinetu. Probllem może narastać, jeśli pani się nim nje zajmie.
Pozdrawiam

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z psychoterapii. Nie tylko pomoże przepracować emocje wyniesione z dzieciństwa, ale także poradzić sobie z obecnymi lękami. Z tego, co Pani napisała wnioskuję, że obecne trudności mogą wynikać zarówno z trudnych doświadczeń, jak i podatności na chorobę (pisze Pani, ze ojciec był znerwicowany). Psycholog pomoże Pani lepiej zrozumieć siebie i radzić sobie z pojawiającymi się obawami i objawami lękowymi.