Lęk przed samotnością po znęcaniu psychicznym i fizycznym

Jestem po rozwodzie moj mąż był draniem znecał sie psychicznie i fizycznie.Od 2 lat jestem w związku szczęsliwym ale ciągle mam mysli ze pojdzie coś nie tak ze pozna inną i mnie zostawi ogarnia mnie lęk przed samotnościa jak sobie radzić z tym ?Panicznie się boję.

Witam Panią, warto skorzystać w odpowiedniej poradni z pomocy dla osób,które doświadczyły przemocy psychicznej i fizycznej. Adresy poradni powinna Pani znaleźć w internecie. Są indywidualne i/lub grupowe spotkania. Pomoc uzyskana w takich ośrodkach powinna skrócić Pani cierpienia, nauczyć radzić sobie z lękami, wzmocnić Panią psychicznie. Pozdrawiam

Witam Panią,
Życie przez długie lata w małżeństwie z kimś kto maltretuje, ma daleko idące konsekwencje dla psychiki ofiary. Lęk i niewiara, że tym razem się uda, psychiczna fiksacja na "starych czasach" nieadekwatne samopoczucie do aktualnej sytuacji to typowe objawy zespołu PTSD.
Pani stan wymaga konsultacji psychologicznej oraz psychoterapii .Jeżeli Pani nie zdecyduje się na taki krok i nie przepracuje swoich problemów istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kolejnych związkach będzie Pani powtarzała urazowe doświadczenia. Naprawdę szkoda niszczyć nowa relację konsekwencjami życia w poprzednim związku.
Zachęcam do udania się np do Ośrodka interwencji kryzysowej gdzie zajmą się Panią specjaliści w problematyce przemocy domowej

Warto, żeby Pani przepracowała przeszłość z psychologiem. Przyjrzała się temu jak wchodzi w relacje, swoim priorytetom, osobowości i mechanizmom obronnym, po to, by pozbyć się leków, poprawić samoocenę i poczucie wartości, a tym samym poczucie bezpieczeństwa i umiejętność stawiania granic. Wygląda bowiem na to, że przeszłość i doświadczenia, rzutują na to co dzieje się teraz i utrudniają funkcjonowanie w relacji.

Po tak dramatycznych przeżyciach bardzo trudno jest odbudować w sobie zaufanie do innych. Może w tym pomóc psychoterapia. Pozdrawiam