Psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną

Jestem w separacji z mężem od kwietnia .Mąż znecał się nademna psychicznie probował tez fizycznie.Niestety nadal ze soba mieszkamy .Zauważyłam ,że ja nie potrafie zyc sama ,ciagle przygladam se mezowi patrze gdzie wychodzi z kim rozmawia ,oczywiscie maz nie przestal sie nademna pastwic ..jak zyc jak zaczac po kroku myslec o sobie ..i jak organizowac sobie wlasny swiat ,ne majac za soba mysli co robi maz..chcialabym porady takiej praktycznej jak zmienic myslenie jak myslec o czyms innym prosze..

wiąże się drugi powód, dla którego niemożliwe jest podanie Pani gotowej rady. Żeby skutecznie Pani pomóc ważne jest, by bardziej szczegółowo przyjrzeć się Pani doświadczeniom oraz przyczynom, dla których, jak Pani pisze, "nie potrafi żyć sama". Dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa bądź psychoterapeuty. Na indywidualnych spotkaniach będzie możliwość porozmawiania o Pani uczuciach, doświadczeniach, trudnościach.

Taka poradę i zmianę może Pani otrzymać na psychoterapii. Szczególnie, że zmiana sposobu myślenia potrzebuje pewnego czasu i wdrażania. Zachęcam do udania sie do psychologa i rozpoczęcia terapii, która pozwoli Pani uniezależnić się od męża, nauczy stawiać granice, poprawi poczucia pewności siebie i własnej wartości.