Rozstanie z partnerem i uczucie uzależnienia od niego

Witam .mam pewien problem z ktorym nie daje sobie rady,jestem u kresu wytrzymalosc znalismy sei 16 lat,od 8 lat bylismy blizej ze soba w tym czasie ja mu bardzo pomogłam dzieki mnie przestal pic poddal sie terapi i jest teraz normalnym facetem,Tyle zaczal mnie zdradzac ja mu wybaczylam bo go kochalam Zachorował na padaczke tez mu pomagalam a teraz jestem tylko znowu kolezanka .Co ze mna nie tak czy jestem uzalezniona od niego ? Jak zapomniec choc mam wrazenie ze jestem od nieg o uzaleniona

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Jak widać jest Pani kobietą o wielkim sercu, ale również ma Pani wielką potrzebę bycia potrzebną komu innemu. Niestety takie osoby często są wykorzystywane, a później przestają być potrzebne, w momencie gdy przestaje być potrzebna ich pomoc. Myślę, że dobrze, aby to teraz Pani skorzystała z czyjejś pomocy i udała się do terapeuty. Tam znajdzie Pani inne sposoby na zaistnienie niż ratowanie innych. Gdy to się zmieni, poczucie uzależnienia powinno minąć.

Witam. Może powinna podjąć się pani pracy ze specjalistą aby tak uniezależnić sie od niego, tym bardziej, że panią skrzywdził, a właściwie sama pani się skrzywdziła.
Magdalena Brabec