Znęcanie psychiczne i poniżanie a chęć powrotu

witam maz o d kilku lat znecal sie nademna psychicznie ponizal grozil ze mnie udusi we snie.dwa tyg odeszlam od niego a teraz blaga zebym mu pozwolila wrocic ze zrozumial ze sie zmieni.czy to jest normalne? czy moj maz moglby zrobc mi krzywde bo twierdzi ze tylko zartowal nie wiem co mam myslec na ten temat.

Witam takie zachowanie sprawcy przemocy domowej jest częste, najpierw groźby, później pokora, bagatelizowanie i namawianie do powrotu. Myślę, iż powinna poszukać Pani dla siebie pomocy psychologicznej dla ofiar przemocy domowej i nie podejmować zbyt pochopnie decyzji o powrocie męża, oraz jako warunek postawiła mu leczenie w związku z przemocą jakiej dopuszczał się wobec Pani. Pozdrawiam, motywując do spotkania z psychologiem.

Jeśli znęcanie trwało kilka lat, to czy możliwa jest zmiana w tak szybkim czasie? I czy ta zmiana będzie trwała?
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, który pomoże Pani odbudować samoocenę, poczucie bezpieczeństwa i sprawstwa, a także asertywność i umiejętność stawiania granic.