Uraz psychiczny po rozwodzie i zazdrość w kolejnym związku

jestem po rozwodzie 2l ata.moje "malzenstwo" :znecanie psych/fizyczne,zakaz kontaktowania sie ze znajomymi/rodzina,przetrzymywanie w domu,ciagle zdradzanie-bez znaczenia czy dziecko/dorosla/starsza.Mialam dowody na to.MOJA PSYCHIKA JEST ZNISZCZONA CAŁKOWIECIE.Teraz jestem w zwiazku2lata,od roku mieszkam z chłopakiem w kazdej kwestii odbija mi sie zazdrosc.wiem ze meczy to jego.ale juz i ja z soba nie wytrzymuje.Robie mu sceny o nic,nie zdradzil mnie.Co mam robicby wrocicdo"mojego"stanu psychicznego?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Jak sama Pani pisze jest Pani ofiara dlugotrwałej przemocy psychicznej. Wydaje się, że obecne Pani zachowania są wynikiem tej właśnie przemocy, urazów jakich Pani doświadczała. W tej sytuacji warto podjąć terapię, poszukać pomocy psychologa, psychoterapeuty. Pomoże to poradzić sobie z trudnymi wspomnieniami, nauczyć się radzenia sobie z emocjami, wyrażania uczuć. Życzę powodzenia

Dzień dobry!

Weszła Pani w nowy związek niemal natychmiast po wyjściu z poprzedniej relacji. Aby przepracować traumatyczne doświadczenia, przemoc potrzebny jest czas i cierpliwość. Nigdy nie jesteśmy jednak niewolnikami swojej przeszłości i zawsze możliwa jest pozytywna zmiana. Polecam podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Przewlekły stres jakiego Pani doświadczyła w małżeństwie może mieć poważne konsekwencje i nie zawsze udaje się samodzielny powrót do zdrowia. Rozmowa z psychoterapeutą, który pozna szerszy kontekst Pani sytuacji pozwli zdiagnozować jaki zakres pomocy jest Pani potrzebny.